şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • douglas adamsın herhangi bir kitap üzerinde çalışmadığı zamanlarda genellikle ayaküstü kaleme aldığı yazılardan bir derleme. birçoğu makale veya deneme niteliği taşımayan bu yazıların nerde başlayıp nerde biteceği pek öngörülemiyor okumaya başlayınca. dna nın teknoloji sevdasından bolca bahsettiği bazen de bunalttığı bir derleme olmuş bu -ki bence hayatta olduğu dönemde bu kitabı derlemeyi düşünseydi ortaya çıkan oldukça farklı bir kitap olabiliridi-.
    bu kitaba başlarken okuyucunun önemle dikkate alması gereken ayrıntı bu kitabın aslında otostıpçunun galaksi rehberi ile alakalı sayılamaycağı ve ticari kaygılar nedenyle bu adı devam ettirdiğidir. ama yine de okumaya değer bulduğum bir çok yazı var. adams'ın sürekli öğrenmeye ve şaşırmaya açık kişiliği kitabı okunur kılıyor ve mizah sürekli canlılığını koruyor kitap boyunca.
    douglas adams ın genellikle stresli ve depresif bir psikolojide yaşadığını düşününce bu adamın beni bu denli güldürebilmesine buruk bir teşekür borçlu hissediyorum kendimi.
14 entry daha