şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • özenip hakkını vererek türk sanatçıların plaklarını basan çok az şirket vardır.(bir-iki tane) gerisi tamamen parayı düşünür. o kadar parayı düşünür ki plağını bastıkları sanatçıların bile plaklarının basıldığından haberleri olmaz.

  (diğerleri de para düşünüyor elbet ama özenerek yapıyorlar ve işi bilen insanlar) analog bandını masterını falan geçtim artık millet youtubedan indirip plağa döküyor şarkıları... son dönemde o kadar çoğaldı ki bu iş. plağı çıkmayan bir tek ajdar var sanırım.

  ses kalitesini geçtim kapak tasarımları, kullanılan karton vs. son derece adi ve de iğrençtir. evet bayağı gömdüm ama durum bu. yabancı albümleri alın içinden poster çıkar, sticker çıkar, mp3 indirme kuponu çıkar... bir de x firmasının çıkardığı bilmem kimin plağını alın tam bir çöp. kokusu bile kanser eder. herhangi bir okulun grafik bölümünden bir öğrenciye konuyu anlatıp çiz desen, biraz harçlık versen taş gibi çizimler çıkartır. o kadar kötüler ki şarkıyı kim yazmış, söz kime ait o bilgiler bile yanlıştır.

  örnek

  örnek

  örnek-bu ayrı bir komedi-

  font tanıdık geldi mi?

  ve bunun gibi dr'da satılan çoğu plak...

  rainbow45 records, tantana records gibi şirketlerin yaptıkları plaklar, projeler çok güzeldir mesela. aklıma geldiğinde kaliteli iş yapan firmaları ekleyeceğim buraya.

  onun haricinde yurtdışında guerssen records vardır. genelde 70ler türkçe rock albümlerini yeniden basarlar. kaliteli basarlar. ama lisansını, illegalini bilmiyorum.
8 entry daha