şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • dün akşam londra'da picturehouse central'da izledim. salon kısmen boştu diyebilirim.

  gelelim detaylara:
  film (belgesel?) 3 bölümden oluşuyor.
  grup elemanlarıyla röportaj
  the repentless killogy, orta metraj filmi
  slayer'ın inglewood the forum'daki canlı performansı.

  ilk röportaj bölümünde grup elemanlarının 3'ü normal bir şekilde otururken, elbette ki kerry king oakley gözlükleriyle arz-ı endam ediyor. o değil de kerry'nin o efsanevi (ve hatta sonradan demir demirkan'ın da kendine "minimal" bir versiyonunu yaptırdığı) dövmesi bildiğin solmuş ve maviye dönmüş :(

  gary holt manyağı "kill a kardashian, save heavy metal culture" tişörtü giyiyordu. başta "vay iyiymiş" diyorsunuz ama sonra o tişörtün bile kardashian reklamını yaptığını fark ediyorsunuz. işte popüler kültür.

  anyways, röportajda en çok dikkatimi çeken şey, araya'nın koca repentless albüm sürecinin en çok öne çıkan kısmının "videolar" olduğunu belirtmesi oldu, yani o çekimleri yapmak filan -slayer'ın çok fazla videosu olmadığı için normal kabul edebiliriz.

  kerry king, bu albümün listelerde en yüksek açılışı yapmasına şaşırdığını ve sevindiğini iletti (billboard 4.lüğüne ek olarak almanya'da 1. olması da şaşırtmış.) inglewood'da the forum'da 2 gece üst üste çalmayı heyecanlı buluyor.

  slayer'ın megadeth, anthrax, priest*, iron maiden ve hatta black sabbath'la turlamasının yanı sıra big four kapsamında metallica ile turlamaktan memnun olduğunu paylaştı (tom.)
  kerry, "kirk ve lars'la takılmak güzeldi" dedi.

  fanlara teşekkür edildi, siz olmasaydınız olmazdık denildi.

  sonra the repentless killogy başladı. bu bölümde slayer'ın çekilen 3 klibinin (repentless, you against you ve pride in prejudice) hikayeye yedirildiğini görüyoruz. ayrıca angel of death'in canlı versiyonu da yer alıyor.

  "el (erkek) kardeşliği"* grubundan birinin naziler tarafından öldürülmesinin ardından adamımız (jason trost oynuyor) luther'ın peşine düşüyor. kliplerle birlikte akan hikayeden sonra luther'ı bulmaya yaklaşan ve bu sırada önüne geleni en fena gore işkencelerle öldüren çocuk, luther'ı slayer'ın konserinde bulacağını öğreniyor. burada slayer'ayapılacak saldırıyı ise ilginç bir figür önlüyor.
  "el (erkek) kardeşliği" ismine nazire yaparcasına saldırıyı siyahi bir kadın önlüyor.
  slayer için dev bir adım, ahaha.

  danny trejo filmde de yer alıyor açılış ve kapanıştaki seslendirmeleri yapıyor.

  çok beğendiğimi söyleyemem.

  sonrasında ise şu efsanevi girişle slayer'ın canlı performansı başlıyor.
  itiraf edeyim ki o haçlar ters dönerek ters harç haline geldiğinde tüylerim diken diken oldu.

  video çok iyi. ama izlerken fark edeceksiniz ki konserde ecstasy atıp deli gibi daire şeklinde koşan/pogo yapan bir grup var. ve gerçekten tüm şarkılar boyunca koşmaya/dönmeye devam ettiler.

  şarkılar ve performans bilindik slayer'dı.
  ama bence slayer'ı özetleyen an, tom'un "dead... skin..." dedikten sonra seyircinin "mask" diye tamamlaması, tom'un seyirciyi bir tanrı gibi selamlaması ve herkesin çığlık atmasıydı. konserin en en en şahane anı bence oydu.

  ve sanırım o grup konser biteli aylar olmasına rağmen hala dönüyor.