şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • umarım aktrollerin açtığı başlıklar kadar ilgi görür.

  ekrem imamoğlu'nun yaptığı "temel atmama" törenidir. iski yönetiminin apar topar araya sokmaya çalışarak, silahtarağa bölgesindeki yeşil alanda bulunan park ve spor alanlarını yıkarak yapmak istedikleri ileri biyolojik su arıtma tesisinin projesi ihale için fiyat teklifi alındığı aşamada iptal edilmiştir.

  töreni ve açıklamaları izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=kj2ld-ijeyw

  izlediğim kadarıyla özet bilgiler:

  - 1 milyar 100 milyon lira bütçe ile yapılması planlandı.
  - itü ve ibb'nin araştırmaları sonucunda oluşturulan rapora göre ihtiyaç olmadığı görüldü.
  - bu araştırmalara göre; istanbul nüfusu 2.5 milyon kişi dahi artsa arıtma tesisleri yeterlidir. burada yapılacak atık sular haliç'e akarak bu bölgeye zarar verecek. üstüne oluşacak koku bölgedeki yüzbinlerce insanın sağlığını kötü etkileyecek.

  böylece 1 milyar 100 milyon lira + işletme masrafları halkımızın cebinde kaldı, halk yeşil alandan ve parklarından mahrum kalmadı. ekrem başkan bu para ile bölgedeki yeşil alanların iyileştirileceğinin de müjdesini verdi.

  helal olsun diyorum, tebrik ediyorum ve iyi ki oy vermişim diyorum.

  edit: yazım hatası.

  debedit: jix adlı troll arkadaşa bana bu başlığı açmak için motivasyon sağladığı için teşekkürlerimi sunarım. saat 11'de izlediğim temel atmama töreni hakkında bu yüzden saatler sonra yazma isteğim doğdu. ekrem başkan ne zaman bir icraat yapsa o gün troll başlıkları artıyor ki yapılan işler gündeme gelmesin . büyük resmi görüp oyunu bozdum :)
103 entry daha