şükela:  tümü | bugün
760 entry daha
 • açılın burada kindle öveceğim!

  gerçekten kitabı koklamak, elinde tutmak konusunda takıntıları olan; biri benden kitap istese "ben sana aynısından alayım ama lütfen bunu vermeyeyim." şeklinde de gıcıklığı olan biriyim, birisiydim. ta ki, satın aldığım ve almak istediğim orijinal & türkçe kitapların fiyatları gerçekten ciddi boyuta ulaşana kadar.

  eskiden bu kadar koymuyordu ama son kağıt zamlarıyla beraber ileriye yönelik de düşünüp aylarca "alsam mı, alsam ne derece kullanırım, kenara atmak da istemiyorum." şeklinde cebelleşip son amazon indirimiyle gittim all-new kindle modelinden aldım. teknolojiye yenildiğimi hissettim ama sahibi olduğum tüm düşüncelerim bir anda kayboldu. çünkü bir anda kendisine aşık oldum. karanlıkta da okuyorum, güneş altında da okuyorum, metroda okuyorum, genel olarak her yerde bağımlı gibi okuyorum.

  okuma hızım zaten yüksekti, şimdi daha da arttı. katiyen gözüm yorulmuyor, şarjı zaten bitmiyor, bir yere giderken bill gates gibi yanımda birden çok kitapla gezmek zorunda kalmıyorum, önemli bir nokta varsa highlight edip devam ediyorum, orijinal dildeki kitaplarda sözlüğe ihtiyaç duyduğum yerde sözlük de kullanabiliyorum, wikipedia erişimiyle ne neymiş öğrenebiliyorum. parasını zaten çoktan amorti etti, daha ne olsun.

  daha da kitaplarını düşünen varsa hiç düşünmesin, gitsin alsın.

  not: ipad ile kitap okumaya çalışanlara başarılar diliyorum.
  diğer not: kindle sadece kitap okumak içindir. bu amaçlar dışında bir şeyler istiyorsanız tablet alınız.