şükela:  tümü | bugün
883 entry daha
 • 4 kardeş nasıl intihar eder?
  2002 yılında ben 13, ablam 22, abim 19 yaşında.
  annem öldü, baba üvey o da gitti annem ölünce, para yok 3 çocuk gurbet denebilecek şehirde. genç bir kız ve 2 erkek.akliniza, hayal gücünüze gelebilecek her türlü zorluğu yaşıyorduk. (parasızlık, kötü niyetli insanlar, icra, haciz, ölüm yası, yalnızlık,evsizlik), bir gün çok eski böyle borusu camdan çıkan soba yakılır, ve kapağı açılır,birbirimize sarılır halde o gece ölmeyi planlamistik biz, hiç korkmadik. ta ki üst komşu gelip kapıyı kırmasa , bu olayın aynısı olacaktı.
  toz pembe hayatlarınız ile insanları anlayamazsaniz. ne yaşadıklarını bilemezsiniz. neyse . bu intihar değil sistemin cinayetidir.

  edit; burası ne kadar güzel bir platform, mesajlarınız için çok teşekkür ederim, herkes son durumumuzu vs sormuş. mesajların bazısı ağlattı, 30 yaşında koca adamı.
  son durumumuz çok sorulması üzerine;
  iyiyiz arkadaşlar, aslında iyi kavramı ne anlama geliyor,uzun zaman oldu unutalı ama iyiyiz diyebilirim.
  ben okudum meslek edindim. çok şükür son 10 yıldır hiç işsiz kalmadan çalıştım.
  ablam evlendi , iki tane çok sevimli, çok akıllı yeğenim var.
  abim evlendi sonra vefat etti, oradan da çok güzel yeğenim var amca da oldum.
  hem dayı hem amcayım, ablam da mutlu şükür, abim için de üzgünüz , o konuda yıkık hissederiz hep ama, o da bize miras tıpkı kendine benzeyen ufaklık bıraktı.
  iyi ya da kötü yaşıyoruz o döneme göre iyi miyiz? evet iyiyiz. zaten asla tam olarak iyi olamazsın ki bu hayatta, bu ülkede, anca "daha iyi" olursun. napalim bize de biçilen roller bunlarmış.
  hepinizi öpüyorum çok teşekkür ederim.
344 entry daha