şükela:  tümü | bugün
 • adını 'kebap' koyup yiyen canilerin hoşuna gitmeyecek ama durum tam olarak bu...

  titreye titreye gelen edit:
  bir dogmanın doğumuna şahitlik ettiğim, bekaretini yine bir dogma ile(et/besin sentezi) kaybetmiş puslu beyinlerin, çürük et üzerine üşüşen sivrisinekler gibi vızırdadığı bir başlık olmuş. küfür, hakaret almış yürümüş.
  okuduğum, okumaya değer bulduğum argüman sayısı 5'i geçmemiş, onlar da genel olarak 'çaresizliği' işlemiş...
  sorun yok, hak veriyorum, fakat yine de en ilginç savunu evrim'di.
  evrim bugüne kadar halihazırda yaşam çeşitliliğini işleyen, açıklayan en akılcı kuramdı benim için, sağolsun naturel born ekşiciler bunun da içini boşalttı.
  bunun için küçücük, edebi bir dokunuş yetti, vegan tarihinin en çabuk kazanılan zaferlerinden biri oldu. tabi bunda koyunu ele almış olmamın ciddi bir payı var, çünkü etini yiyor olsa da, koyunu estetize etmiş garibim. belki de onun için masumiyeti sembolize ediyordu, kim bilir?
  bakın çok enteresandır, konu beslenmeye gelince korunum sabit: ben insanım. besin zincirinin en tepesinde ben varım, babamı bile harcarım.
  bu bana seneler evvel rte'nin söylediği şu cümleyi hatırlattı, "ben cumhurbaşkanıyım, tabi ki her şeyi bileceğim"
  bu da demektir ki; et yiyicilerin kafasında zulüm bağlamı yok, düz inanç ve kültür tümlüğünün yaptırımları ile alakalı bir konu bu onlar için.
  et yiyiciliğinin yanlış, zalimce ama gerekli olduğu, civarında oyalanmanın insanı bozduğu(veganlık), buna inananlarınsa göt olduğu fikri kafalara yerleşmiş.
  gördün mü bak? siyasette kinayeyle eleştirdiğin, çomar diyerek aşağıladığın, ağzını yüzünü lanetlediğin adamlardan bir farkın yokmuş aslında. aslında kültürel kontekste, yer çekimi de belli oranda gök itmesiymiş aslında...

  şimdi sıkı dur!
  ben vegan falan değilim. ölümüne tavuk döner yiyorum olum ben. sözlük geçmişimde küçük bir yolculuğa çıkan insan, eti bulsam affetmeyeceğimi saniyesinde anlar.
  başlığa gelecek olursak, uyuyacaktım, bombayı atayım da yatayım dedim. dişlerimi fırçalayıp silmek için döndüm, ssg yazmış. e adamın da başına başlık yamayacak halimiz yok, kader buymuş.

  fakat bir gerçek var ki; vegan ve türevlerine olan saygım arttı, empati düzeyim gelişti, topluma olan inancım aynı oranda azaldı.

  sonuç olarak, karılı kızlı başlıkların altında ağıtlar yakıyor, nitelikli troll dileniyordunuz, size kendinizi sınama, kendinizle uzlaşma imkanı tadınım, sınıfta kaldınız.

  şimdi kendimi zamanın ötesine gönderiyorum, bir teşekkür kadar uzaktayım.
163 entry daha