şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • (bkz: karadenizlilerde damak tadı olmaması)

    yukarıdaki başlıkta detaylıca irdelenen zırva. hiçbir karadenizli, karadeniz mutfağı çok lezzetli demiyor zaten. tembel anadolu insanı gibi yemek yapmaya vakitleri olmadığı için geliştirememişler kardeş. kusura bakmayın.

    ekleme: bi kaç mesaja istinaden cevap veriyorum. karadeniz coğrafyasında insanlar hayatını kazanabilmek için çok çalışmalıydı. dağda bayırda yemek yapmaya imkan ve vakit bulamadılar. çünkü anadolu coğrafyasında 1950 öncesinde tarımsal olarak bir çok ürün yetişirken, karadeniz dağlarında ormandan başka bir şey yoktu. sahillerde küçük pirinç tarlaları vardı. dağlar kıyılarda bile dik olduğu için bir şeyler ekmeye yer, ormanda veya mezrada çalıştıkları için de yemek üretmeye vakit bulamadılar. iç anadolu göbeklitepe'den beri tarımla uğraşıyor evet ancak iç anadolu'da ektiğin ürünü yılda hasat yaptığın gün sayısı 30. bir yanda ürünü ve zamanı olan anadolu coğrafyası, bir yanda ürünü ve zamanı az karadeniz coğrafyası.

    ayrıca şu mesaja bile hakaret eden sığırlara selam olsun.

    ekleme 2: tembel kelimesini hakaret olarak algılayanlar olmuş. halbuki ben tembelliğimi ve üşengeçliğimi çok severim. tembel kelimesini "vakti bol" olarak değiştirmek uygun olacak sanırım.
251 entry daha