şükela:  tümü | bugün
407 entry daha
 • muğlaklıkla dolu ilk iki saatini izlediğim oyun. oynamayışımın nedeni tabii ki oyunun dört yüz otuz lira* olması. izlediğim kadarıyla oyunla ilgili bir tahminim var:

  --- spoiler ---
  aslında bunu gözümüzün içine sokuyorlar. manitamız olduğunu düşündüğüm amelie ve merhume bridget aynı kişi lindsay wagner. akıllı ilaçları teslim ettikten sonra, iki kişi eşliğinde bir cesedi imha etmeye giderken kaza geçirmiş ve sonrasında yaralanan şoförün yaşlandığını görmüştük. bridget, amelie'nin yaşlanmış hali olabilir. böylece hem manitamız hem de annemiz veya analığımız oluyor. hatta oyunun başındaki fotoğrafta sam, amelie ve bridget var. amelie orada hamile. amelie ve bridget aynı kişiyse, yani amelie bizim annemiz ise, amelie'nin doğurduğu çocuk aslında biz oluyoruz, sam. (bkz: wtf)

  *oyunu biraz daha izledim. bb'ye bağlandığımızda giren sinematikler bb'nin değil de sam'in yaşadıklarını gösteriyor gibi. sam'in göbek deliğinin olmaması (ameliyat izi olması) onun hayatta kalmış bir bb olduğunu düşündürttü. bir de bu lavuk yatakta otururken niye kameraya bakıp göz kırpıyor, eliyle bize bir yeri işaret ediyor? sanki ona zarar vermeyen bir kv gibiyiz.
  --- spoiler ---

  böyle bir şey çıkarsa kimse şaşırmaz sanırım. ne de olsa oyun: a hideo kojima game. tanrı ğocima! dahi ğocima! sen çok yaşa! devrim yabdın! çığır açtın! ameriğayı yeniden inşa eddin! aman yağrabii! yav ne abarttınız bu hayalperesti.

  *ekleme.
144 entry daha