şükela:  tümü | bugün
4227 entry daha
 • pirenses diana'nın kardeşiyle birlikte komünist bir yapılanmanın elebaşlarından biri olunması gerekçesiyle elektrikli testereli falan işkence görülen bir rüyadan uyanmak.
  eski oturduğumuz yerde aralarında kabus olmasa sübhaneke dahi bilemeyecek kadar dindar dayımın da bulunduğu bir grube fanatik islamcı tarafından esir tutuluyorduk. günlerce kaçma planı yaptık fakat diana'nın kardeşi bize güven vermeyen bir tip olarak gözüktüğü için ona eylemin gerçekleşeceği gün haber verecektik. karnımızı doyurmamız için bize helvaydı ,hurmaydı getiren örgüt üyelerine sırf yalakalık olsun diye sakallarını övüyor, bir kaç şilin veya ruble karşılığında isterlese birlikte çeşitli bedensel aktivitelerde bulunabileceklerini ima ediyordu. tüm bunlara rağmen ona olan ümidimizi tamamiyle kesememiştik. kaçtıktan sonra düzenimizi oturmamızda yardımı dokunabilirdi. ailesi helal süt emmiş varlıklı insanlardı.
  firar edeceğimiz günün hayaliyle bir süre oyalandık. malum yolla kazınılan parayla dışarıdan dumbledore edinip ağırlık çalışıyoduk. dünyayı arzu ettiğimiz gibi çiçeklerin açtığı, çocukların güle oynaya koşuşturduğu bir yer halime getirebilmemiz için önümüzdeki tek engel olan yobazlıkla örülü o dört duvarı geçerken formda olmalıydık. bunun dışında hayallerimiz o kadar ortaktı ki sonrasında hangi renk özgürlük giyeceğimizi bile tartışmayı bırakmıştık.
  tarihini adonisime dövme yaptırmayı düşündüğüm o gün geldiğinde ise planladığımız gibi sabah ezanından bir süre önce nihayet hazırlandık. sağlam olmayan demir pencereyi zorlayıp az ötedeki konsolosluğa varacaktık lakin beklenmedik bir şey oldu ve arapça küfürler savuran bir düzine adam içeri girdi. koşuşturma dolu o arbede anında diana'nın kardeşinin yüzündeki piç gülümsemeyi gördüm. planı ondan özenle saklama çabalarımıza rağmen içinde kuşku belirir belirmez bizi ispiyonlamıştı.
  sonra onu serbest bıraktılar. giderken insanlık edip çok zor da kalırsak arayalım diye ablasının telefon numarasını bıraktı. sene seksenler olmasına rağmen içeride cep telefonu kullanabiliyorduk. rüyanın bir yerinde yıldız tilbe olarak anımdadığım biri arayıp doğum günü için davet de bulunmuştu " nelerle uğraştığımı bilmiyorsun "diye sitemde bulunmuştum.
  işkencelerin dayanılmaz olduğu bir gün diana'nın evini aradık. the crown dizisinden bir kesit gibi genişce bir salon ve zenginlik belirdi. ondan sonrası hep radiohead..
68 entry daha