şükela:  tümü | bugün
  • var böyle bir şey. çalışıp üretken olmak yerine doktorayı 5-6 senede tamamlayıp 30 una kadar ülkenin bütün imkanlarını sömürmeye devam ediyor bu arkadaşlar.

    söylediklerim yanlış anlaşılmasın, tüm akademisyenlerin tembel olduğunu iddia etmiyorum. aksine idealist ve çalışkan akademisyenler de bir hayli çok. ama bir genç bir şekilde bir üniversiteye girebilmişse götü de zora gelmiyorsa önündeki tek hedef akademisyenlik oluyor. sonra başlasın hocaların peşlerinde koşmalar, tez sunumlarında pastalar börekler donatılmış sofralar, hocaları rakıya götürmeceler falan.

    sonra bu arkadaşların bazı ortak özellikleri var, en kıyak ülke ile ilgili araştırma yapmaya karar verirler giderler orada bursu ezerler bi yandan maaş alırlar tez nerede tez yok bilimsel bir çalışma hiç yok. bile bile doktorayı uzatırlar o 5-6 seneyi sonuna kadar kullanırlar. üniversitede bu arkadaşları pek görmezsiniz hayalet gibilerdir geç gelir erken çıkarlar, canları istediği zaman odanın kapısını kitleyip yarım sezon diziyi bitiriverirler.

    ek : akademisyen arkadaşlar görüşlerini belirtmişler teşekkür ediyorum hepsine. sağolsun başlık sahibi olarak benim şahsıma küfür ve hakarete varan sözcüklerle süslemişler yazılarını. gerçekten çocuklarımızı bu arkadaşlara mı emanet edeceğiz gözlerime inanamıyorum...
91 entry daha