şükela:  tümü | bugün
51 entry daha
  • bir gün doğalgaz kesilmişti ama ne kesilme 10 gündür falan doğalgaz yok. ödeyemiyoruz. bi yandan eskişehir'in ayazı ciğerlerimize ok gibi saplanıyor, diğer yandan açlıktan midemiz sırtımıza yapışmış halde. ev arkadaşım para bulmak için evden çıkalı 3 saat olmuş ama ses seda yok. muhtemelen biyerlerde yere yığıldı ve çevredekiler hastaneye kaldırdı ya da biri haline acıdı yemek ısmarladı (bkz: şanslı piç)
    bakın aç kalan insan kiremiti havada kapar derdi bi arkadaşım ona da dedesi demiş bunu. büyük adammış hakkaten çok doğru söz. her neyse karnımı doyurmam lazım ketıla baktım çalışmıyor kablosunu falan söksem elektrikle falan bişiler yaparım diye düşünüyom ama elektrik çarpsa kesin ölürüm zaten ayakta durmaya mecalim yok. dedim ki büyük bir tencerenin içine bir topan gazete kağıdı koyup ateş yakayım. aspiratörü de açarım hem ısınırım hemde yumurta pişiririm. aga ben gazeteyi bastım büyük tencerenin içine, üstüne de kolonya döktüm. tencerenin içine de küçük tavayı oturttum. önce yumurtaları kırdım zaman kaybı olmasın diye. ama nasıl heyecanlıyım mak gayvır gibi hissediyom. bi yandan da ev arkadaşım gelsin de görsün ne kadar zeki olduğumu hemde aç karnı doysun fakirin derdindeyim. neyse çakmağı bi çaktım gazetenin ucundan aman allahım fooorrrrr dedi alev aldı gazeteler. yumurtalar pişmeye başladı ama ateş de bi yandan gittikçe büyüyor. mutlulukltan ateşin etrafında kabile dansı yapasım geliyor ama korkuyorum da bir yandan. (bkz: içgüdüsel bi durum bu yaşadım) su döksem yumurtaların anası sikilcek, dökmesem ev yanacak.
    dökmedim agalar suyu, dökmedim amk. yanarsak yanalım dedim. üstüne tepsi kapattım ateş sönsün hemde içindeki ısıyla yumurta pişsin diye. tandır yumurta yaptım lan.
565 entry daha