şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • müslümanların gazetesi. ben bu gazeteyi destekliyorum. islam'ın gerçek yüzünü gösteriyor.

    edit: senin akitçilerden ne farkın kaldı, islam bu değil diye mesaj çeken arkadaşlar.. islam tam manasıyla budur işte. bu gazetenin sizi şoke eden her haberi, benim açıp okuduğum kuran'ın gerekliliklerine uygun bir yaklaşımdadır. anlıyorum, laik bir cumhuriyetin içeriside, ailenizden aldığınız "iyi insan olma" temalı, "eden bulur" vizyonlu bir inancınız var. bu inancı da islam ile özdeşleştiriyorsunuz. ama bunun adı islam değil. islam'ın ne olduğu kuran'da açık ve net şekilde yazıyor. size tavsiyem, kuran'ı okumanız.

    edit2: öncelikle bundan daha yalın bir tanım olamazdı, tebrikler diyen arkadaşlara teşekkür ederim. küfür ve aklı sıra alay edenleri tam bir müslüman örneği oldukları için tebrik ederim. "gel, tartışalım" babında yaklaşan arkadaşlara da şunu söylemek isterim. benle tartışmanıza gerek yok.. kendinizle tartışın.. yani sorgulayın.

    edit3: güzel bir mesaj geldi. bunu da okumanız gerektiğini düşündüğümden buraya alayım dedim: - o "eden bulur" düşüncesi, evrensel ahlak ve adalet anlayışıydı, türk tipi; belki de "protestan" müslümanlığın nüvesi olacaktı. maalesef olmadı... "bizimki" şu anda "anglikan"müslümanlık. (tırnak içleri, tırnak içindedir...)islam özelinde olmamakla birlikte, bazen sabit kalmak da entropi kuramını doğrulamada denek olmaya yarar. velhasıl, doğru tespit.. -
294 entry daha