şükela:  tümü | bugün
2238 entry daha
 • eğer n11 satıcısıysanız yaşanılacak problemlerde asla bir muhatabınız yok. maillere dönüşler ya çok geç oluyor ya da hiç olmuyor. bir satıcı olarak n11'i gözümden düşüren iki olay yaşadım.

  ilki; çanakkale/gökçeada için sipariş veren müşterinin satışını onaylaması, kargo firmasının çanakkale merkeze kadar götürüp ürünü bir türlü karşıya geçirememesi sonucu ürün uzun süre bekledi. horoz kargo ve n11 topu birbirine atıp durdu ve bir çözüm sunamadı. müşteriye siparişi iptal etmesini ben önerdim ve sonuç olarak ürün teslim edilemediği gibi kargo ücreti benden kesildi, müşterinin parası uzun süre n11'de rehin kaldı.

  ikincisi; yine kargoda yaşanan bir kırılma olayında, kurulum için servis ve kargo birbirini suçladı ve müşteri 2 hafta boyunca kırık beyaz eşyası ile bekledi. n11'in olaya dahli yalnızca şu şekilde oldu; satıcı ile müşterinin telefonda konuşması yasaktır çözüm önerinizi bize söyleyin biz müşteriye iletelim. ben yine müşterinin numarasına bir şekilde ulaşıp konuştum ve ürünü tarafıma iade etmesini ve kabul edeceğimi söyledim. kırık makineyi isterken n11 bir türlü iade kodu yaratamadı ve 1-2 hafta da onu bekledik. sonra kod geldi ve öğrendik ki iade kargosunun tamamı da satıcıdan kesiliyormuş. peki benim karlılığımdan daha çok komisyon oranını kesen n11 asla olaylara dahil olmuyor.

  özetle şunu söyleyebilirim. büyük hacimli ürünleri alırken iki kez düşünün. yaşanabilecek problemlerde n11 insiyatif almıyor. kendi sektörümüz için konuşayım; beyaz eşya alacaksanız kendi şehrinizdeki satıcıdan almaya çalışın ve hatta o satıcıya doğrudan ulaşıp n11'i aradan çıkarmayı teklif edin. böylece belki ekstra indirim bile alabilirsiniz ve problem yaşadığınızda bir muhatabınız olur.

  11.11 fiyat güncellemeleri hakkında;
  n11 ekim sonu satıcılar için ardı ardına iki kez mesaj yayınlamış; ilki 31 ekimden sonra fiyatların değiştirilemeyeceği, ikincisi ise 11.11 kampanyasından ek reklam geliri alınacağı. mesajı geç görenler yandı, ayrıca zamlanan kalemlerde kasım listelerine göre fiyatlar güncellenemedi. n11 mağazaları genelde çok düşük oranlarla satış yaparlar. fiyatlara güncellenme yasağıyla birlikte ek komisyon oranı yüklenince satıcılar bazı ürünleri satıştan kaldırdı ve yeni fiyatlarla yeni girişler yapıldı. bu kadar basit. n11 gerçekten kampanya yapmak istiyorsa daha profesyonel ve şeffaf davranmalı.
519 entry daha