şükela:  tümü | bugün
 • edit: 1 saatlik kısa bir süre içinde çok büyük linç yemiş hukuk bürosu. mesaj kutum da şenlendirilmiş, teşekkür ederim.

  güzel ülkemdeki güzel linç kültürünün burada görülmesi çok hoş oldu.

  “reklam yasağını delen avukatlar” diyen 70.000 ve devamının her gün yasağı delmek için, yanında çalıştığı veya kendi bürosu için yaptıklarından bir kısmı:

  1. gidebildiğin kadar seminer, sempozyum, konferansa katıl, linkedin’de “bugün şuradaydık” diye yayımla, müşteri potansiyeli bulunan herkesi eskiden facebooktaki “dürtme” özelliği gibi bir yerlerden dürtmeye çalış.

  2. çeşitli network gruplarının sabah kahvaltılarına katıl, 05.00’da evinden çık, mosmor gözlerle işe git, “hep network, daha çok network” de.

  3. girebildiğin kadar dernek, stk vb. ye gir, her yere üye ol, her yerde herkese dolaylı olarak neler yaptığından bahset.

  4. avukata reklam yasak ama herkesin bildiği avukatları oylayan sitelerde sağda solda adının çıkması için eurolar, dolarlar bayıl.

  5. ekşide adı geçen birkaç çok büyük büroda çalış veya çalışamamış ol. her gün olduğun yerden başka yerde olmayı hayal et ancak hiçbirşey yapma, oturduğun yerden bulduğun her şeyi linç et.

  sizin haricinizde birileri bişeyler yapmaya çalışıyor arkadaşlar. hem de sadece kendileri için değil, başkaları için de.

  “emlakçı pozu veren iki tip” diyen olmuş avukatlar için. cv’lerinden bahsetsem sayfalar yetmez. sadece cv’leri değil, geçtikleri yollar, başlarına gelenler, girdikleri kavgalar ve bunlardan edindikleri...

  biri de “sanırm kendi bürosu” demiş en çok o kısım komik. çünkü hukuk fakültesi hakkında yazı yazan herkes avukat ve herkes kendi reklamını yapmaya çalışıyor. yazdığımda samimiydim, ben de kendilerinin müvekkiliyim.

  keşke o varsayımlardan kurtulabilsek, oturduğun yerden, karşındakinin yüzünü görmeden hakkında kötü kötü yazmak ne kolay. ekşinin hayatımıza kattığı en büyük kolaylıklardan.

  yeri gelmişken, değerli barolarımızın bu arkadaşlar hakkında işlem başlatması durumunda işler çok değişmelidir. 200 kişi çalıştırabilen, son 20 yıldır her fırsatta reklamını yapan, hatta bünyesinde “kurumsal iletişim direktörü” çalıştıran, milyon dolar cirosu olan büro sahipleri işlere ve reklamlara devam, biz onun dışındaki birkaç arkadaşı ihraç ettirecektik. herkese selamlar...
29 entry daha