şükela:  tümü | bugün
86 entry daha
 • yaklaşık iki haftadır kulladığım demir ilacı. sabahları kahvaltıdan hemen önce alıyorum.

  gözlemlerimi sıralayayım.

  -her aldığımda mutlaka karnıma yaklaşık iki üç dakika süren bir kramp giriyor, ardından geçiyor.
  -midesiyle ezelden beri sorunu olan biriyim ve çoğu yiyecek midem hassas olduğu için yasaktır ama bu ilaç bende mide bulantısı hiç yapmadı.
  -kabızlık da yapmadı.
  -iştahım son günlerde inanılmaz açıldı, sürekli bir acıkma hissi duyuyorum içten içe. sürekli yiyorum ama boşaltım sistemim tepetaklak olduğu için normalden daha fazla yememe rağmen iki kilo vermişim.
  -ellerim, ayaklarım ve burnumun ucu yaz aylarında bile sürekli soğuktur ama bir iki gündür bu sorunu çok yaşamamaya başlamış gibiyim, daha iyi hissediyorum.
  -saçlarımın tomar tomar dökülmesi azaldı.
  -kendimi ortaokuldan beri inanılmaz yorgun hisseden ve sürekli baş ağrısı çeken biriyim, birkaç gündür daha enerjik hissediyorum.
  -ilacı kullanmaya başladığımdan beri geceleri uyuyamıyorum. gözlerim cin gibi sürekli açık ve uykuya aşık biri olarak uykum gelmiyor.
  -ve evet, söylenenler tamamen doğru. büyük abdest simsiyah. gerçekten siyah. ilk gün şok geçirmiştim ama yan etki olduğunu öğrenince rahatlamıştım.

  kullanmaya başlamadan önce buraya girip yan etkileri okumuştum, kabızlıktan, aşırı kilo almadan, mide bulantısından, kusmadan bahsedilince gözüm korkmuştu ama bunlar bende olmadı. bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor, o yüzden endişelenmeyin. doktorunuzu dinleyin ve sabredin.
16 entry daha