şükela:  tümü | bugün
 • son edit: arkadaşlar bu başlığı açtığım günün ertesi günü samsung tarafından arandım. onarım yapacaklarını yinelediler, bunun üzerine onarım istemediğimi ve tüketici hakem heyetine gideceğimi söyledim. yaklaşık 1 saat sonra tekrardan arayıp değişim yapacaklarını söylediler. değişim yapıldı, sorunsuz bir şekilde televizyonumu kullanıyorum.

  edit3: bazı arkadaşlar bilgisi olmadığı konular hakkında ahkam kestiği için bu editi yazıyorum. elektronik hiçbir cihazın içine böcek girmemesi gerekir. bu böcek cihaza zarar verebilir. hoparlör çıkışının, havalandırmasının olduğunun ben de farkındayım, ama bu tür durumların yaşanmaması için genelde bu tür çıkışlar bir filtre ile kapatılır. sonuç olarak bu sineğin benim evimde veya başka bir yerde bu televizyonun içine girmesi normal değil. girmemesi gerekir. buradaki rezalet böceğin televizyonun içine girebiliyor olmasıdır.

  edit4: arkadaşlar anlamamakta ısrarcısınız ama temizlik çözüm değil. bugün temizlense yarın başka bir böceğin girmeyeceğinin garantisi yok. cihazın içine böcek giriyorsa yalıtımı yeterli değil demektir, bu yüzden değişim istiyorum. bunu düşünmek çok zor olmasa gerek.

  özet: iki aylık samsung marka televizyonumun içinde böcek geziyor ve bu böcek ekranda bir leke olarak gözüküyor, samsung değişim şartlarının durumu kapsamadığını söyleyerek değişim yapmıyor.

  arkadaşlar öncelikle olayı olabildiğince kısa bir şekilde sizlere anlatmak istiyorum:

  26.08.2019 tarihinde samsung marka 55ru7400 model bir televizyon satın aldım. 28.08.2019 tarihinde de sorunsuz bir şekilde samsung teknik servisine televizyonun kurulumunu yaptırttım. aradan yaklaşık 2 ay geçtikten sonra 07.11.2019 tarihinde ekranda bir leke farkettim ve detaylı baktığımda bu lekenin hareket ettiğini gördüm. başta ihtimal verememiştim ama anladığım kadarıyla televizyonumun içinde bir böcek geziyordu… konuyla ilgili müşteri hizmetlerini aradım ve televizyonumun içinde bir böceğin gezdiğini ve böceğin ekranda bir leke olarak gözüktüğünü söyledim, bu duruma pek imkan vermediklerini ama tarafıma teknik servis yönlendireceklerini ilettiler.

  08.11.2019 tarihinde teknik servis yetkilisi evime geldi ve problemi doğruladı. televizyonun içinde bir böcek gezdiğine dair kayıt oluşturdu, böyle bir şeyle ilk kez karşılaştığını ve onarım yapılabileceğini tarafıma iletti. ben de televizyonun henüz iki aylık olduğunu ve yaşanan bu durumun normal bir durum olmadığını, böcek bir kere girdiyse tekrar girebileceğini söyleyerek değişim istediğimi söyledim. teknik servis yetkilisi güleryüzle, ilgili bir şekilde talebimin merkeze iletileceğini söyledi ve evimden ayrıldı. benim için olayın rezalet kısmı buradan sonra başlamakta…

  11.11.2019 tarihinde samsung müşteri hizmetleri tarafından arandım. müşteri temsilcisi servis kaydıyla ilgili beni aradığını söyledi, ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını, yaşanan bu durum karşısında şaşkın olduklarını tarafıma iletti. durumun yetkililer tarafından inceleneceğini ve sonuca göre değişim veya onarım yapılacağını söyledi. kendisine teşekkür ettim ve durumun normal bir durum olmadığını, televizyonumun henüz iki aylık olduğunu, tekrardan böcek girebileceğini yenileyerek değişim isteğimi tekrarladım.

  12.11.2019 tarihinde tekrar samsung müşteri hizmetleri tarafından arandım. durumun yetkililer tarafından incelendiğini ve televizyonuma panel temizliği yapılmasını uygun gördüklerini söylediler. ben de panel temizliğinin ne olduğunu kendilerine sordum. televizyonun içinde toz vs. olduğu durumlarda televizyonun açılıp içinin temizlenmesi işlemi olduğunu söylediler. durumumun farklı bir durum olduğunu, televizyonumun içinde toz değil canlı bir böcek olduğunu, bir televizyonun içine böceğin girmemesi gerektiğini söyleyerek değişim isteğimi yeniledim. bu konuda bana yardımcı olamayacaklarını, değişim şartlarının bu durumu kapsamadığını söylediler.

  sonuç olarak samsung, böylesine saçma ve asla kullanıcı kaynaklı olamayacak bir problemde, müşteri memnuniyetini sağlamak yerine iki aylık bir televizyonu açıp içini temizlemeyi uygun görmüştür. temizlik işlemi burada çözüm değildir. yalıtım yetersiz ise tekrardan böcek girmeyeceğinin garantisi yoktur. bu sebeple televizyon alacak arkadaşların dikkatini çekebilmek ve de yaşadığım bu olayı duyurabilmek adına başlık açmayı tercih ettim. sözlüğün bu konudakini gücünü bildiğim için desteklerinizi ve de rezalet puanlarınızı bekliyorum arkadaşlar. teşekkürler.

  edit: merak eden arkadaşlar için olayın videosunu ekliyorum. biraz amatör bir şekilde çektim ama idare edin arkadaşlar :(
  https://streamable.com/mkjw7

  edit2: bazı arkadaşlar evin böcekli olduğunu iddia etmiş. ankara'da olan arkadaşları bir çaya davet edebilirim, böylelikle evi görebilirler :) evimde bir böcek problemi yok, gel gelelim ki her evde olduğu gibi camdan sinek girmiş olabilir. bu olayın kullanıcı kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum.
154 entry daha