şükela:  tümü | bugün
 • yine aynı şeyse yüreğim kaldırmayacak!

  edit: siyanürmüş
  6 yaşındaki ali, oğlumla aynı yaşta oğlumla aynı isimde küçük ali ölmüş, öldürülmüş!
  dört bir koldan toplumsal cinnet yaşıyoruz dostlar, şu an sadece çok ama çokk üzgünüm!

  ve görüyorum ki tv kanalları rtük'ün uyarısına! göre hareket ediyor. bir kıpırtı bile yok
  ne demişti rtük
  “maalesef ki, birçok medya hizmet sağlayıcının, habere konu vatandaşlarımızın hayat hikâyelerini farklı fotoğraflar kullanmak suretiyle kamusal yayıncılık anlayışına uygun olmayan bir şekilde aşırı derecede dramatize ettikleri görülmüştür. intihar ve şiddet eylemleriyle ilgili haberlerin olayın yöntemi açıkça belirtilerek sıkça, uzun süre ve kurgusal betimlemeyle verilmesinin özendirici etki oluşturabileceği unutulmamalıdır”

  edit2:

  haber yapılmaması vs çok fazla olumsuz geri dönüş oldu. belirtmek isterim ki kastım dramatize edip, magazin malzemesi gibi işlenmesi ve tüketilmesi değil. kastım nasıl oldu ya da minnakların fotoğrafları boy boy gösterilsin, acı üzerinden prim yapılsın değil bu buhranın sorgulanması. bu babaların baba, birey olma hallerinin sorgulanması. ekonomist, sosyolog, psikolog ehil insanlar çıkıp bunları konuşmalı. birileri bunu gerçekten araştırmalı, tartışmalı, konuşmalı.

  yasaklama bana beraberinde bunların hiçbirinin konuşulmayacağını/yapılmayacağını çağrıştırıyor. bunu onlarca olayda tecrübe ettik. bu kısacası rtük ünlemleri sadece rtük'ün haber yasağı getirmesine değil bütününe yönelikti.

  şu konuda hepimiz hemfikirizdir. yaşadığımız bu olaylar gerçekten korkunç. bu ölümler, cinayetler korkunç. insanı ümitsizliğe ve mutsuzluğa itiyor.
611 entry daha