şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: bahsettiğim olayda savcı işlemi yaptı ancak dediğim gibi sadece bir ay koruma verdi. kurduğu cümle işini yaptıktan sonradır. ancak yapılan iş ne derece doğru o tartışılır işte.

  edit 2: 1 ay koruma kararı verdiği talepte, koca daha önce pompalı tüfekle kendini vurmuş ancak kurtulmuştur. intihara meyilli bir kişilik olmakla birlikte psikolojik olarak sorunlu bir insan ve raporu da mevcut. mani dönemlerinde saldırgan kişiliğe bürünebiliyor. ne yapacağı belli olmayan birisi ve o dönemlerde de müvekkilime çeşitli tehditlerde bulunuyordu. bir savcı, olası zararları engellemekle mükelleftir ve tüm açıklama ve delillerimize hatta kocanın kullandığı ilaçlara kadar ki içersinde kırmızı reçete de bulunmakta, buna rağmen 1 ay koruma verdi. soranlar için daha detaylı anlatabilirim. özeti budur.

  üst edit son : bir arkadaş mesaj atmış polislere öğüt mü veriyorsun diye. karşımda muhatap olarak polis yok, duygusal şekilde tepkimi dile getirdim. öğüt muhatapa verilir. bir nevi haksız bir fiile tepki olarak duygusal bir açıklamadır. saygılar...

  ıq edit ekleme: artık mesaj atmayı kesin de okuduğunuzu anlayın lütfen. duygusal tepki verdiğim için gerekli editi geçtim. anlamak yerine mesaj atmayın. net bir şekilde hata ettiğimi yazdım. tabi ki de kolluk gücünün görev tanımı ne ise onu icra edecektir.

  üstte tutulması gereken başlıktır.

  görüntüleri izlerken kanım dondu. bir çok kez mahkemeye ve yahut savcılığa eşinden şiddet gördüğü gerekçesi ve delilleri ile birlikte yaptığım başvuruda savcılık en çok 1 ay mahkeme ise en çok 2 ay koruma kararı verdi.

  savcının bir talebimden sonra bana kurduğu cümle ise şu; böyle şeylerle gelmeyin bizi uğraştırıyorsunuz bir sürü işimiz var avukat bey. bir şey olmaz. kadın babasının yanına gitsin işte.

  hal ve yargı böyle iken kadınlar daha çok acı çeker...

  bu küfür etmeye bile değmeyecek adamın ise bir an evvel yakalanmasını temenni ediyorum. hatta keşke yakalayan polisler bir güzel eskitse tadından yenmez ama nerdeee.

  bir hukukçu olarak hukuka olan güvenim uzun zamandır azaldı, kusura bakmayın...
352 entry daha