şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
2607 entry daha
  • dc'nin bu karanlık filmi aslında bir delinin hatıra defterinin sinemaya ve dc evrenine uygulanmış hali olarak da tanımlanabilecek olup üzerine biraz da v for vendetta etkisi serpiştirilmiş. ortaya çıkan hikaye bence gerçekten başarılı.

    filmden beklentiniz klasik batman vs. joker ise, bu film hiçbir surette beklentinizi karlışamayacaktır. bence bu film toplumdaki alt kesimin yaşam mücadelesi, siyasetin görüş fark etmeksizin ne kadar çirkin ve ikiyüzlü oluşu, direniş ve halk isyanının ortaya nasıl çıkabileceği, toplumdaki gelir adaletsizliği, çocuk istismarı ile bir akıl hastalığı ve akıl hastasının incelenmesi olarak kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor. her bir başlığın altı ise özenle doldurulmuş, her bir başlık vermek istediği mesajı gayet dolu dolu veriyor.

    dc'nin özü olan karanlığı buram buram hissedeceğiniz filmdir. yıllar boyunca marvel için daha eğlenceli daha hoppidi filmler, dc için de daha karakteri oturmuş ve karanlık filmler ayrımı yapılırken son zamanlarda marvel dc'nin çizgisine dc'de marvel'ın çizgisine kaynaya başlamıştı. dc joker ile durduğu yer gösterdi, karanlığı terk etmediğini gösterdi.
825 entry daha
hesabın var mı? giriş yap