şükela:  tümü | bugün
119 entry daha
 • öncelikle herkes symbian kullanıyordu ve öyle de anlaşılmıştı ( samsung,htc vs ne varsa tek bir işletim sistemi ) ama nokia oyun bozanlık yaptı ve piyasadaki gücüne de güvenerek symbian işletim sisteminin hisselerini yavaş yavaş alıp ele geçirmeye başlayınca diğerleri , vay bu bize yan çiziyor, deyip symbian'dan çıkmaya başladılar . ancak kendileri tek başlarına çıkardıkları işletim sistemleri ile nokia ile başa çıkabilecek güçte değillerdi, en sonunda nokia haricindekiler google ile anlaştılar. nokia bir yanda, diğerleri ayrı yanda.
  apple işi sağlam adımlarla hızlandırırken, android de çin misali ne gördüyse aynısını yapmaya çalıştı, bu sırada nokia taş gibi sağlam telefon çıkarmaya devam ederken, işletim sistemi symbian piyasadaki değişikliklere yetişemez oldu. nokia severler forumlarda bir olup uygulama ve oyun kasarken, ios ve android çoktan uygulama ve oyun konusunda yetişilemeyecek duruma gelmişti.
  nokia sürekli planlar ve stratejiler geliştirmeye çalışıyor ancak harekete geçmekte geç kalıyordu. piyasanın en sağlam, en iyi kameralı, en iyi navigasyonuna sahip firma sırf işletim sistemi yüzünden uçuruma doğru gidiyordu. büyük umutlarla çıkan son modelleri de işletim sistemi yüzünden tutunamayınca, symbian macerası bitti.
  ikinci evre ise windows dönemi,
  firma hala çok güçlü, osmanlı gibi, siz hepiniz ben tek . işletim sistemim sağlam olsa alayınızı döverdim modunda, ki o zaman haklılar.
  windows ile çalışmaları hata değildi, microsoft yeterli olamadı.güvenlik ve akıcı olma konusunda iyi olsa da, uygulama yetersizliği kullanıcıları bezdirmeye başladı.windows mobile 10 da verilen umutları boş çıkarınca, kullanıcılar artık nokia'yı terk etmeye başladı. microsoft mobilde kendisi dibe giderken nokia'yı da yanında götürdü.
  ne oldum değil, ne olacağım demeli insan.
  taa o zamanlar nokia ceo'su, bak kardeşim ben apple,samsung kullanıyorum ama istemiyorum, ne zaman kurtaracaksınız bizi bunlardan, diyen sunucuyu dahi dinlemedi.
  zamanında android işletim sistemini kullansaydı piyasada kalabilir miydi ? evet, ama nokia'yı nokia yapan farklılığıydı, o farklılıktan eser kalmazdı, bugün olduğu gibi.
99 entry daha

hesabın var mı? giriş yap