şükela:  tümü | bugün
 • 14.10.2019 tarihli mardin - sabiha gökçen uçuşumda anadolujet firmasını kullanma gafletinde bulundum. uçuş sonrası bagajımı alıp eve geldiğimde birkaç hafta önce aldığım ve daha ilk kez o seyahatimde kullandığım valizimin hasarlı olduğunu fark ettim. konuyla ilgili anadolujet başlığına yazmamın ardından suserlardan gelen mesajlar sayesinde thynin bu gibi durumlar için bir geri bildirim sayfası olduğunu öğrendim ve geri bildirimde bulundum. ancak yapılan değerlendirme sonucunda gözle görülebilen hasarlar için havaalanında bildirim yapılması gerektiği bu nedenle valiz bedelinin iadesinin yapılmayacağı bildirildi. yani kısaca bana yalancı diyip konuyu kapattılar.

  valizin içinde hasar gören değerli eşyalar, mücevherler, pahalı kozmetik ürünleri vs yoktu. mudodan indirimde 130 tl'ye aldığım valizimdi sadece hasar gören. 130 tl benim için büyük bir meblağ da değil. ama kendi ülkende her seferinde her firma ile yaşanan her olayda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmek koyuyor be sözlük. gerçekten bıktım artık. neyse sözün özü thy'ye valiz verirken dikkat edin, herhangi bir olumsuz durumda da arkanızda durulmayacağını bilin.

  valizin hasarı
  valizin hasarı
  değerlendirme sonucu

  edit: hasarı neden orada farketmedinciler gelmiş. resme bakarsanız tam dikiş çizgisi hizasında olan bi yırtılma var. koyu renk çantada sap kısmı etiket ile bağlı iken ayrılma belli olmuyor eve gelip etiketi kesince sap kısmı pat diye yana düştü orada anladım. ama ne önemi var ki burada bile herkes şirket avukatı kesiliyorsa zaten bu firmalar az bile yapıyor bize müstahak her şey.

  edit 2: linkte görüldüğü üzere kendi sitelerinde bile bagaj alındığı anda veya havaalanından ayrıldıktan sonra 7 gün içinde bildirim yapılmalı diyor. ki ben aynı gün içerisinde yaptım. o an orada fark etmezsen ne halin varsa gör diye bir yazı yok. neyse bu kafalarla bu ülke değişmez. umarım birileri görüp benden daha dikkatli olur, giden benim valiz olsun size bir şey olmasın.
32 entry daha