şükela:  tümü | bugün
  • madem geçmişimizle ve tarihimizle yüzleşiyoruz, pazar akşamları banyo çıkışı portakal emcürürken ayıpladığımız, hor gördüğümüz, pislik dediğimiz bizimkiler sabri bey'in de hakkını teslim etme ve ömür boyu zabıt ödülünü verme zamanı geldi.

    -sabri bey'in çoğu zaman problem yaşadığı katil yavuz, şu anda o sevmediğimiz ve nefret ettiğimiz höt höt bir mafya karakter. yüksek sesle konuşan, çöp bidonlarını keyfi olarak deviren ve silahla dolaşan biri. apartman yöneticisi olarak sabri bey bu adamı apartmanın selameti için yola getirmeye çalıştı sadece. apartmanda horoz besliyordu bu adam horoz!!! hem de horozları dövüştüren bir caniydi. nerede hayvan hakları?

    -kapıcı cafer tam bir şark kurnazı, sürekli yan gelir peşinde koşan, apartman vazifelerini kenara bırakıp meyve satan, tavuk pilav start-up'ı kuran, avanta peşinde getir götür işi yapan bir lümpen. sabri bey bu fırıldak için zabıt tutmayacak da kimin için tutacak?

    bu iki örnek zaten sabri bey'in yaşadığı problemlerin %95'ini kapsıyor. ama biz ne yaptık, haklı olandan değil güçlü olandan taraf durduk. katil yavuz'un şiddete eğilimi bizi cezbetti. cafer denilen arsızın acındırmalarına ve manipülasyonlarına kandık.

    o güzel sabri bey'ler artık yok. artık höt hötler avantacılar türkiyesi'nde yaşıyoruz. eserinizle övünün.
37 entry daha
hesabın var mı? giriş yap