şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
1046 entry daha
 • şu an berbat durumdadır, tabi eğer alıcı iseniz.

  ben şu malum siteden bir hafta önce bir araç sattım. 8 senedir biz kullanıyorduk arabayı, 2004 model, 187 bin km'de, 3 değişen, 5 parça boyaya sahip. koltuklarında ciddi sigara yanıkları vardı, baskı balata bitmişti, ön kaput tamamen taş izi dolu. bir sene kadar önce ani başlayan bir yağmurun sele dönüşmesi sebebiyle, aracın koltuklarının diz hizasına kadar su dahi girmişti içine. gerçi japon arabası olduğu için motorda en ufak bir sıkıntı çıkmadı. neyse.

  bütün bu saydığım kusurları yazdım ilana. baktım aynı model km 250 bin civarı araçlara 37-38 civarı isteniyor. ben de 27 bin yazdım. çünkü alan kişinin en az 6-7 bin civarı masrafı olacak.

  ilan akşam 22:00 civarı yayınlandı. 22:08'de kapora almadan aracı opsiyonladım. bak ilanın açıklamasına opsiyonlandığımı belirtmeme rağmen, ertesi gün saat sabah 10'a kadar tam tamına 267 mesaj geldi. delirmiş gibiydiler lan, zombi istilası gibi. direk kapora teklif edenler, 30 veriyim bana sat diyenler...

  ve ben ilandan bir sonraki gün arabayı 28.750'ye sattım. bakın dalga geçmiyorum, 27 istediğim arabayı, başka birine 28.750'ye sattım.

  alan kişi kim peki? tabi ki de galerici. peki ne yapacak? tanıdığı ustalara bir kaç yerini yaptırıp, benim açıkça yazdığım kusurların hepsini kapatıp "orijinal" yazarak en az 40 bin'e tekrar satacak.

  velhasıl, evet çok şişkin ikinci el piyasası. bunda sıfır araç fiyatlarının inanılmaz yüksek olması ve herkesin kar etme amaçlı, aracını malum siteye koymasının sebebi büyük.

  not: galericilerden uzak durun.

  edit:dün itibariyle ilanı 36.500'e yine malum siteye koymuşlar. 2 parça boya, değişen kesinlikle yok, hatasız diye. orospu çocukları.
10029 entry daha