şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
11577 entry daha
  • size bir sır vereyim arkadaşlar: messi tek başına messi'sidir.

    messi'yi ''gelmiş geçmiş en iyi bitirici'' diye okumak onun futbolundan hiçbir şey anlamamaktır; önce bir bu konuda anlaşalım. ''bitiricilik'' ronaldonun vasfı ve hatta en büyük vasfı. messi de bu konuda ondan zerre kadar geride değil. hatta bir tık daha iyi. ama messi ''bitirici'' olmaktan çok daha fazlasıdır. premier lig'in en iyi bitiricilerinden agüero bu sezon 16 maçta 13 gol attı. yine premier lig'in en iyi pasörü ve orta açan futbolcusu kevin de bruyne 18 maçta 10 asist yaptı. bu jenerasyonun en iyi ''bitiricisi'' olduğu iddia edilen messi ise 14 maçta 11 gol 8 asistlik bir performans gösterdi. hocası kim? valverde. gerisinde kim var? rakitich ve arthur. önünde? emeklilik vakti çoktan gelmiş suarez ile çıktığı ilk maçtan bu yana barcelona'ya az-buz gönül vermiş herkesi kanser eden dembele.

    işte tam da bu noktada 1 milyon dolarlık soruya geliyoruz: peki böyle bir ortamda bu istatistikleri yapabilecek başka kimi tanıyorsunuz?

    yoksa yarın city'ye transfer olursa şu an yaptıklarından çok daha fazlasını yapacağı zaten herkesin malumu. messi son yıllarını böylesi şartlar altında geçirdiği için yüreği parçalanmayan bir tane bile messi'ci yoktur yer yüzünde.
185 entry daha