şükela:  tümü | bugün
323 entry daha
  • vicdan muhakemesi yapamayan, kendisine ait belli ahlak presipleri, oturmuş karakteri ve kendisine ait belli bir hayat felsefesi olmayan, yalnız kalmayı beceremeniş, kim olduğunu bilmeyen, kimlik bunalımı yaşayan bütün kadınlar ve erkekler aldatır.

    şimdilerde sayısı bir hayli fazla bu insanların. bu aldatma potansiyeli yüksek bütün kadın ve erkekler bunu flört adı altında yürütüyorlar. aynı anda birden çok kişiye boncuk dağıtmanın, hafif meşrepliğin adını da flört koymuşlar. şimdiye kadar olan flört dönemlerimde bir başkasıyla flört ederken, başkasına yürümedim. bunu vicdan mastürbasyonu yapmak için söylemiyorum. ancak ne kadar değer verirseniz, o kadar değer görürsünüz. ben flörtöz bir insanım vs lafları sizi ancak lümpen insanların etrafında yüceltir, onun dışında çok ciddiye alınmazsınız.

    flört dönemine karşı değilim, hatta belki de başlayacak olan bir ilişkinin de en güzel evresidir. ancak ben bağlanamıyorum, benim karar verme problemim var o yüzden aynı anda 3 kişiyle konuşuyorum, tek kişiye odaklanamıyorum, anlayacağınız kendime saygım olmayan bir ilgi budalasıyım, belli bir ahlak anlayışı benimsemeyecek kadar da boş bir insanım bu yüzden yapıyorum deyin. flört diye kılıflar uydurup, böyle güzel şeylerin de içini boşaltmayın.

    önce yalnız kalıp, kendinizi keşfedin, özünüzü bilin, özgürlüğü hayatın merkezine alın, yaptığınız bütün davranışlardan bütün insanlığın sorumlu olduğuna, herkesi etkileyeceğini öğrenin sonra empati yaparak kendi ahlak felsefenizi, anlayışınızı ve prensiplerinizi belirleyin. bu konuda bir ahlak prensibiniz yoksa; empati yaparak aldatılan kişinin ne hissettiğini, hayatını nasıl mahvettiğinizi görün. belki o zaman aldatmayan insanların olduğuna ikna olursunuz.

    son olarak; “aldatmayan erkeğin/kadının olmaması” diyen kişi aldatma ihtimali olan kişidir. karşıdaki bireyin beni aldatıp, aldatmayacağına kendimden yola çıkarak cevap aramaya çalışırım. siz de daima kendinizden yola çıkarak bu durumu ele alın. sizin aldatma potansiyeliniz ne kadar yüksekse; sevgilinizin sizi aldatma ihtimali de o kadar yüksektir. önce siz kendinizden başlayın sevgili dostlarım. belki aldatılabilirsiniz, belki sizi de üzerler. üzülmemiş insan var mı? elbette yok. siz doğru olun, layığınızı elbette bulacaksınız.
413 entry daha