şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • nasıl bir manyaklık akıl alır gibi değil. insanın hayatı ile oynamak, sağlığına kast etmek bu kadar kolay olmamalı ya.

    edit: arkadaşlar (bkz: tezekos) isimli yazar uyardı. ben görseli görmedim direk sözcüdeki röportaj videosunu izledim ancak ortada dolasan yüzü yanmış bir kadın görseli varmış ve bu sahteymiş. şahıs halk tarafından ele geçirilmiş. yazan bir kaç arkadaş daha var. magdur kadınlardan birinden bir aracı ile haber almış.

    fırlattığı şey kısmına gelince, sinek ilacı fırlatıyormus, asitten hallice olsa da oh çok şükür sadece sinek ilacı diye rahatlayacak değilim. hiç bir kadının yüzünün veya beden bütünlüğünün bozulmaması ve zarar görmemesi sevindirici ancak sinek ilacı da masum bir şey değil, durduk yerde hayatıma devam ederken, kızımın veya benim suratıma sinek ilacı fırlatan herifi boğmak isterdim herhalde.

    öte yandan; pakistan, afganistan, hindistan ve avrupa'da dinci radikallerin gerceklestirdiği bu manyaklığa ülkemizde rastlamak gerçekten korku verici. hamile kadınlar evde otursun söylemlerinden sonra parkta bir hamile kadının darp edilmesi, toplu taşıma araçlarında, kıyafetlerinden dolayı taciz ve darp edilen kadınlardan sonra, olayın buraya taşınması oldukça üzücü.

    diğer tarafta ise, artık adli kamu kuruluşları yerine haluk levent, müge anlı gibi isimlerden medet umulması, halkın böyle bir durum halinde sosyal medya aracılığı ile direk bu isimlere ulaşmaya çalışması da işin bir başka boyutu. buradan yaptıklarını yerdiğim anlamı çıkmasın, sadece bulunduğumuz noktayı belirtme acısından içimdekileri dökmek istedim.
92 entry daha