şükela:  tümü | bugün
52 entry daha
 • ballon d'or, en yetenekli oyuncuya veriliyor olsaydı emekli olana kadar ronaldinho'ya verilmeliydi.

  ancak ödül, o sezona en çok ağırlık koyan oyuncuya veriliyor. o da liverpool'a stoper olmasına rağmen sınıf atlatan van dijk.

  messi izlediğim en büyük oyuncu olsa da ödülü net biçimde van dijk hak etti. geçen senenin futboldaki mvp'si van dijk'tir, benim açımdan bu kadar net.

  bir stoper liverpool'a şampiyonlar ligi kazandırdı. "ne alaka" dersek şöyle soralım: van dijk olmasa liverpool bu kadar iyi olur muydu?

  olmazdı.

  tıpkı muslera'nın galatasaray'ı en azından iki kere şampiyon yaptığı gibi, van dijk de liverpool'u şampiyonlar ligi şampiyonu yaptı. bu sene de ligde yapacak.

  böyle oyuncular ödülleri hak ediyorlar. bir oyuncunun takımının kaderini değiştirmesi için illa gol atması gerekmiyor. çünkü gol yediğiniz zaman ivmenizi/moralinizi kaybettiğiniz için sonraki golü atamayabiliyorsunuz.

  bu nedenlerle ödülün geçen sene takımlarına başarı kazandıramayan messi veya ronaldo'ya verilmesi ayıp olur. ödül van dijk'in hakkı.

  ayrıca ferdinand, maldini, nesta, cannavaro, puyol, hierro izlemiş biri olarak izlediğim açık ara en iyi stoper van dijk diyebilirim.
78 entry daha