şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
11674 entry daha
 • dün bir çok anlamsız "messi hater"ını hüngür hüngür ağlatmış topçudur. burada da örneklerini görmek mevcut... ben çok tasvir etmiyorum bu durumu zira futbolcuların fanı olmayı bu kadar içselleştirip, sevdiğiniz topçuların rakiplerini absürt komedi bahanelerle bu kadar şeytanlaştırmaya çalışmak içinizdeki nefreti ve kötü duyguları körükler, daha agresif olursunuz. ayrıca doğruyu görmenizde size belirgin şekilde engel olur ve gözün gördüğünü inkar etmenize ya da algılarınızı bozmanıza neden olur.

  messi'den anlam veremediğim şekilde nefret edenlerin kendisini vurmaya çalışıldığı nokta hep alamadığı kupalar, kaybettiği finaller oluyor. bu argümanları ileri süren zatlar, futbolun 22 kişiyle oynandığını genelde hesaba katmak istemiyor ve wimbledon ya da bi us open usülü tekler maçları gibi değenlerendiriyorlar olayı zira messi'nin vurulabileceğini düşündükleri tek noktalar bunlar oluyor onlar için. en iyi olmayı, bireysel yetenek, takıma turnuva ve maç bazında verilen katkı vs gibi unsurlar üzerinden değerlendirmeyi düşünmeyip, sadece ve sadece kupa kazanmaya indirgemeye çalışıyorlar. yazık cidden.. adam topa dokunmaya başladığından beri parçası olduğu her turnuvanın anasını belliyor, geçen sezon şl'de 15 gol/asist katkısıyla açık ara kral oluyor, ayrıca kaybettiği yarı finallerin en iyi oyuncusu oluyor ve bazı insanlara göre rezil rüsva oluyor.. cidden aciz ve komik görünüyorsunuz böyle şeyler yazınca.

  ayrıca yine haterlardan biri yukarıda dünya kupası 2014'te grup aşamasında golü yok yazmış, hiçbir şey yapmadı finale çıkana kadar yazmış. messi'nin grup aşamasındaki istatistikleri 3 maç 4 gol.. :d hatta biri iran maçı 90+da ceza sahası dışından sağdan ayak içiyle ters köşeye mükemmel bi goldür, 3 puanı getiren goldür izlemenizi tavsiye ederim.

  milli takım kariyerine sallamaya kalkan insanlar genelde "xavi iniesta varken iyiydi abi yeaa"cıların devamı ezber tayfa oluyor genelde. "türkiye'nin bor madenleri var ama amerika kullandırmıyor" repliğini 30 senedir tekrarlayanlarla aynı mentalite işte bunlar. bu insanlara kalsa "arjantin'de higuain var abii, di maria, agüero, icardi, pratto, benedetto var abiii" vs vs.. saydığım bu isimler, messi'nin sakatlıktan dolayı olmadığı 2018 dünya kupası elemelerinde grup aşamasında 18 maçta toplam 3 gol atmıştı. bakın toplamda diyorum.. messi sakatlık sebebiyle kaçırdığı 8 maçtan döndükten 10 maçta 7 gol atıp ite kaka arjantin'i dk'ye götürmüştü. 2014'teki dk'dan zaten bahsettik, grup aşamasında messi olmasa o dandik gruptan bile çıkamıyorlardı. dolayısıyla arjantin tarihinin gelmiş geçmiş en golcü oyuncusundan bahsederken milli takım kariyerine biraz daha saygı duymak gerek diye düşünüyorum. en azından takip etmiyorsanız büyük ağızla cahil özgüveniyle konuşmayın.

  bi sezonda 60-70 gol/asist yapıp, bireysel anlamda takımı adına yapılabilecek her şeyi yapan; ve bunları yaparken görsel ve istatistiksel manada futbolun bütün gerekliliklerini ve güzelliklerini aynı anda bi makina ve sanatçı gibi ortaya koyan bi adamın bireysel bazda 6.kez dünyanın en iyi ödülünü alması pr eseriyse, aynı günde ıtalya'da yılın oyuncusu ödülü ittire kaktıra verilen, serie a'da 35 yaşındaki quagliarella, piatek ve zapata'nın arkasında 21 golle kalan ronaldo'nun olayı tersten pr'mıdır ben de bunu merak ettim..

  messi'yi anlatırken yukarıda açıkladığım gibi argümanlara ihtiyaç duyuyor ve saçmasapan şekilde, sadece yana pas atıyor, popülizmin eseri vs gibi kahkahalarla ignore edilecek ergen argümanlarıyla bu adamdan ısrarla nefret etmeye çalışıyorsanız bi profesyonelden yardım isteyin bence.
80 entry daha