şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • buraya da ne yaptığını bilmeyen, koyun shaun gibi önündekileri takip edip '"meeee" lemekten öteye gidemeyecek duyarcılar gelmeden bir iki not iliştireyim.
  öncelikle genç bir kızımız vefat etmiştir, ailesine sabırlar dilerim.

  toplumda anlaşılmayan birşeyler var, siz bu sorunu çözmek yerine meeeeee lemeyi tercih ediyorsunuz arkadaşlar.
  bu tarz haberlerin altına aynı şeyleri, kendi ideolojisinin ve fikirlerinin birilerine haklı olduğunu göstermek isteyen ve bunun için de hazır kıta bekleyen bir kitle var. evet bu kitle, özgecan aslan cenazesine bile gidip, cenazede kavga çıkartıp, "özge'yi erkek öldürdü, onun cenazesini erkeğe taşıtmayız" diyerek cenazede dahi kavga çıkartan, özgecan ın ailesini cenazede bile yerin dibine sokan kitle.
  hemen altta ve üstte görülecek entry lere bi bakın, erkek cinayeti, erkek faşizmi vs vs vs diye doluşulmuş. yarında hemen eylem yapalım, erkekler, hayvanlar, kaktüsler, bezelyeler kahrolsun diye.

  tüm bu tür suçlar ki, (cinayet -tecavüz) suçlu psikolojisini burada saçlarına bakımsızlıktan bit düşmüş saçlarını kaşıyarak entry giren bir çok ekşiciden daha iyi bildiğimi iddia ederim ki, toplum tarafından özellikle dışlanarak, kendini eğitmesine imkan verilmeyen - kendine dahi yetmeyip ailesinin veya bir başkasının üzerinden asalakça yaşamasına bilerek göz yumulan, bu şekilde hareketle beynin limbik sisteminin farkında olmadan kararlar alan bireylerden oluşmaktadır. yani sizlerden oluşmaktadır, bu cinayetlerin hepsinin sorumlusu senin de dahil olduğun grup tarafından işlenmektedir.

  kendini, feminist, humanist, egzontorist, homosaksülistt veya her ne adla olursa olsun başka bir sikim ilan ederek, bu cinayet veya suçları işleyen toplumdan kendini uzaklaştırıp beyin ve vicdan mastürbasyonu yapıp kendini kandırman, senin bu suçları işleyen toplumun üyesi olmadığın anlamına gelmiyor.

  bu kişiler, senin teyzenin oğlu, amcanın kızı, komşunun torunu vs vs vs herkes olmakta.
  peki soruyorum sana ekşici arkadaş, en son ne zaman bir suçlu ile oturup onla muhabbet ettin??? adamın veya kadının kaba saba konuşmasını eleştirip ayyu hayvana bak diyerek kendini üstün görüp egonu rahatlatmadın mı??

  en son ne zaman bir suçluya veya suça yatkın bir kişi ile oturup derdini dinleyip birer kadeh rakı içtin??? ben söyleyeyim, hiç bir zaman.
  çünkü sen o kaloriferli evde oturup onu bunu eleştirmekten başka birşey bilmeyen, suç dünyasının içinde doğan ve büyüyen çocuklar gibi olmadığın için, sadece ve sadece iyi bir ailede doğduğun için böylesin, eğer o kişinin yaşadığı ortamda olsaydın veya öyle ailede yaşasaydın, sen kendi annesini lahmacun yapıp dağıtan bir manyak olurdun belki de. çünkü senin şimdi ki dünyan öyle küçük ki, eğer o şekilde bir ailede veya ortamda doğsaydın yine aynı şekilde küçük dünyanda hapsolacaktın.

  peki sen bu kişileri bu dünyadan çıkarmak için ne yaptın?? ben söyleyeyim, suçları eleştiren onları küçük gören, hor gören eylemlere veya sempozyumlara katılıp aynı şekilde entel entel oturup apış aranızı kaşıyıp hiç bir çözüm üretmeden sadece senin gibi düşünen başka embesillerle tanıştın ve kendini bu şekilde rahatlattın. hiç düşünmeden bu kızı veya adamı suça iten neydi diye? hiç düşünmedin ilkokulda en arkada oturtulup sınıftan soyutlanan çocuğun bir gün psikopat bir manyak olacağını.

  birşeyler mi yapmak istiyorsun?? bulunduğun ortamda, içerde dışarda okulda farketmez. okuldaysan sınıfın en azılı manyağıyla oturup kalk, yada mahallede en az 4 5 adet suçtan kaydı olan o görünce yönünü değiştirdiği kişilerle , işyerindeysen orospu diye nitelendirip herkesle yatan kızla, hani herkes tarafından dışlanan, en çok konuşan, en çok yaramazlık yapan veya veya konuşması-hareketleri kötü kaba saba olduğu için dışlanan kişiler var ya, hı işte onlarla. noldu?? annen kızar mı senin öyle kişilerle oturmana veya gezmene? o kişiye iyi bak, çünkü toplum o kişiyi farkında olmadan dışlayıp suça itiyor. belki de o kişi bir kadını öldürecek, hani o senin en hassas olduğun kadın cinayetini işleyecek. veya bir erkeği öldürecek veya öğretmenini. belki de o kişiyi sen çevireceksin yolundan. aaaaa, pardon gelip sosyal medyada duyar kasmak, intikam intikam diye eylem yapmak, çükünü kesin diye bağırmak, yada elektrikli sandalye diye kendini yırtmak daha kolay değil mi? anlamadığın nokta, sen bu isteklerinle bu suçu gerçekleştiren kişiden farkın olmadığını gösteriyorsun. beynşn çalışma sistemi aynı, fikir aynı, sen sadece harekete geçmemişsin, o kişi ise harekete geçmiş. belki de sende birgün yaparsın bir cinayet veya tecavüz?? ama senin asıl görevin sosyal medyada duyar kasmak tı pardon, unutmuşum.

  ne demişti nietzsche, "kim ahlak veya namus şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuz odur.

  ben bunu şöyle değiştiriyorum," kim cinayet tecavüz gibi suçlara sosyal medyada en çok duyarı kasıyorsa, bilin ki en az üzüleni odur. "

  hadi eyvallah.

  edit: özelden bir çok kişiden iyi dilekleri içeren mesaj almış olsam da, mesaj kutum bana ve aileme yaklaşık bunun 3 katı kadar küfür eden mesajlarla doldu. küfür eden arkadaşların daha çok sevecekleri bir yazım var, onu paylaşayım.
  özgecan aslan cinayetinin abartılması: (bkz: #49186802)
860 entry daha