şükela:  tümü | bugün
108 entry daha
  • ilginç bir örneğine denk geldiğim tanımlama. yaşlı kurtların olduğu samimi bir sinema grubu var facebook'ta. orada sohbet ettiğim birisi vardı. tip grant wood'un meşhur american gothic tablosundaki dayının az genci. * ismi de tam güney kekosu ismi. yalnız adam yaman kültürlü, berlin'de organik tarım falan yapıyor. gayet mutena, sevimli bir aile kurmuş.

    tabi adama soramıyorsun usta sen oralardan çıkıp bu kafalara nasıl girdin, anlat hikayeni hele şeklinde. velhasıl c-tipi bir film paylaştı bir arkadaş. silme güneyli çılgınlığı üzerine. altına bu bahsettiğim arkadaş yorum yaptı "ömrüm geçti buralarda, hepsi doğru" şeklinde. adam tam tahmin ettiğim gibi abd'nin en hard sapık, inbred keko bölgesinde büyümüş. şu anda çiftçilik yapması ve görüntüsü dışında orayla bir ortak bağ kurabileceğin bir durumu yok.

    ha nereye bağlayacağım. herkes için geçerli değil elbet de, gayet kabuğunun dışına çıkıp çok farklı mecralara kendini atan insanlar da var elbet. dış görünüş amerikan kekosu, özünde barışçıl, incelikli, sanat aşığı biri de olabiliyor. bu tarz ne kadar insan tanırsak önyargı konusunda daha isabetli bir ölçüyü tutturabilme imkanı oluyor. sosyalleşme böyle yumuşatıcı bir etkiye sahip.
20 entry daha