şükela:  tümü | bugün
160 entry daha
  • farketmiyorsunuz ama, whatsapp da yazdığınız her şey sizlere reklam olarak geri dönüyor. google gibi düşünün, yaptığınız aramadan sonra girdiğiniz siteler de aradığınız şeyle ilişkili reklamlar görürsünüz. gözünüze sokarak hemde. whatsapp da yazdığınız içerikler filtrelenerek sizlere facebook reklamları olarak geri dönüyor.

    ayrıca fotoğraflarınız, yüz tanıma sisteminin geliştirilmesi için çok güzel kullanılıyor. tabi telefon numaralarınız ve kişisel bilgileriniz whatsapp ın ulabildiği tüm içerikler bir şekilde paraya dönüştürülüyor. hangi ülkenin hangi bölgesi ne kadar internete giriyor, ülkelerin internet kullanımı, bölgelere göre analizler çıkartılıp reklam yönetimi sağlanıyor. 3. kişilere satılan verilerimizden bahsetmiyorum o kazancın çok küçük bir bölümünü oluşturuyor. devede kulak misali.

    bunun gibi veriler satılarak para kazanıyorlar. girdiğiniz sitelerden, açtığınız uygulamalara, konuştuğunuz sürelere kadar bir çok alanda veri madenciliği yaparak gelir elde ediyorlar. günümüzde reklam verenler ya da potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen firmalar artık bu yöntemi kullanıyor.

    öyle bizim ülkemizde ki gibi acı acına uygulama yazıp hemen para kazanalım derdinde düşüp pro sürümü al, altın al, chip al, para ver reklamları kapat demiyorlar.
138 entry daha
hesabın var mı? giriş yap