şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • bir çoğunu çok uzun zamandır, bir kısmını da belki hiç dinlemediğimiz 26 şarkıdan oluşan albüm.
  yorumlayanlar da özcan deniz'den zuhal olcay'a; keremcem'den sezen aksu'ya oldukça geniş bir spektruma yayılmışlar.

  albüm içerisinden favorilere gelirsek:

  sevenler için, özcan deniz: ilk üçe girer. bu şarkıyı daha önce dinlediğimi hatırlamıyorum. ve diyebilirim ki hem şarkı süpermiş, hem de itiraf edilmesi gereken önemli bir gerçek; özcan deniz inanılmaz seksi yorumlamış.
  "... ışığı söndür, gel otur yanıma. konuş.............."

  ben sana vurgunum, ışın karaca: zaten zamanının hitlerinden olan bu parçada, nükhet duru yorumunun da son derece başarılı olduğu düşünülürse ışın karaca versiyonu keyifle dinleniyor olmakla beraber insanı pek çarpmıyor.

  al gönlümü diyar diyar sürükle, keremcem: ilk üçe girecek bir başka yorum. keremcem kesinlikle beklenenin üstünde bir performans sergilemiş, şaşırtmıştır.

  melankoli, sezen aksu: söylenecek söz yok. tek kelime ile muhteşem bir şarkı-şarkıcı bileşimi.

  haykırıyorum, fatih erkoç: benim hafıza rangeime girmediğine bakılırsa ali kocatepe'nin eski şarkılarından biri olduğunu düşünüyorum. zira pek unutulası bir şarkı değil ve fatih erkoç kesinlikle son derece hissederek yorumlamış.

  kordon boyu faytonlar : ege. ilk dinleyişte olmuş, hem de süper olmuş dedirtiyor. eklemeden geçemeyeceğim ege'nin kendi albümü de şimdiye kadarki albümleri içinde en başarılısı.

  küçük bir aşk masalı : bengü & neco :neco'nun sebep olduğu negatif önyargıya, sezen aksu-özdemir erdoğan dezavantajına rağmen hem şarkının güzelliği hem de bengünün yorumu şarkıyı pırıl pırıl yapmış. ayrıca seden gürel-keremcem versiyonundan da kat be kat başarılı.

  dönme dolap : redd :redd kadar karamsar ve melankolik bir gruba en iyi gidecek şarkı buymuş sanki. kendi albümlerine bile koyabilirler. redd şarkılarının yarattığı genel atmosfere bu kadar uyumlu olabilir.
  "... nefes almak değildir yaşamak..."

  gözlerin hükmeder bütün dünyaya : sefarad yine ilk defa bu albüm sayesinde duyabildiğim bir şarkı. albümün radyolarda en fazla yer alan parçalarından biri. çok neşeli. tam fıkırdak yaz şarkısı. hele sonları tam coşturuyor, bir roman havası ki sormayın. kendinizi ortaya atıveresiniz geliyor. özellikle seyir halinde dinlemekten kaçınmalı.

  iyi oldu gelmediğin: zuhal olcay albümdeki en başarılı şarkı-şarkıcı eşleştirmelerinden bir tanesi. özellikle zuhal olcay'ın sesini telefondan dinlediğimiz yer insanın tüylerini diken diken yapıyor. bir insan nasıl içi kanaya kanaya iyi oldu gelmediğin diye haykırır, bu parça hangi duyguyla yazılmış her hücrenizde hissediyorsunuz dinledikten sonra.

  sabret : eda & metin özülkü: eda-metin özülkü çifti normalde son derece keyifli çalışmaları olmasına karşın albümde beklenmedik derecede silik kalmışlar.

  hayret : nükhet duru: nükhet duru yu nükhet duru yapan en temel şarkılar ali kocatepe'ye ait olmasına rağmen * * varlığını çok göstermemesi hakikaten hayret dedirtiyor.

  nihayetinde özellikle eski şarkıların pek bir popüler olduğu şu dönemde yorumcu-eser eşleştirmesindeki büyük uyum sebebi ile kesinlikle dinlenesi çok başarılı bir tribute albüm.
4 entry daha