şükela:  tümü | bugün
600 entry daha
  • shane larkin’in türk vatandaşlığına geçme olayında federasyonun tereddüt etmesini hala fenerbahçe erkek basketbol takımına bağlayanların kötü niyetli veya basketbolu takip etmeyen kişiler olduğunu düşünüyorum. bence bu tamamen ufuk sarıca ve hidayet türkoğlu ilişkisi ile alakalı. şu an karşıyaka’nın fenerbahçe de kötü giderken ligde az da olsa bir şansı var ve ufuk sarıca’nın bu şansı kullanabilmek için bu konuda isteksiz olduğunu düşünüyorum.

    larkin’i milli takımda görmek isteyen kişiler (ki ben de onlardan biriyim) biraz yansız düşünebilirse, hidayet ile fenerbahçe ilişkisinin iyi olmadığını, hidayet görevdeyken fenerbahçe’ye devşirme konusunda bir ayrıcalık tanımadığını, bobby dixon’ın yine ufuk sarıca yönetimindeki karşıyaka’nın oyuncusuyken devşirildiğini görebilirler.

    yani özet olarak kişiler bu konuda bir sorumlu arıyorsa yanlış yöne bakıyorlar. bence sorumlu kişi milli takımı başarısız (bence milli takım bazında, lig bazında değil) ufuk sarıca’ya teslim eden ve milli takımın geleceği için önemli olabilecek bir oyuncunun seçimi konusunda, seçimi ufuk sarıca’ya bırakan hidayet türkoğlu’dur.

    düzenleme: bobby dixon’ın kontratı devam ederken fenerbahçe beko ile anlaşma imzalaması mümkün olmadığı gibi elemelerde prensipte anlaşma görüşmesi yapılsa, bunu etik olmadığı için ufuk sarıca’nın kendisinden duyardık diye düşünüyorum. kanıt olmadan bunun kesinmiş gibi konuşulması tartışmayı çözümsüz bir yere taşımaktan başka bir işe yaramaz. ayrıca eğer bobby fenerbahçe erkek basketbol takımı için devşirilse bu transferden sonra yapılırdı ve böylece fenerbahçe bobby’e türk statüsünün de yaratacağı avantaj nedeniyle o döneme göre yüksek olan kontratı vermesi gerekmezdi. çünkü bobby boy ve yaş dezavantajına sahipti. ama şunu eklemem gerekiyor ki karşıyaka basketbol takımı bobby dixon’ın türk statüsünde olmasından fayda sağlamadı. karşıyaka’da oynarken devşirildiğini belirtmemin nedeni; karşıyaka için devşirildiğini düşünmemden değil sadece sanki fenerbahçe’deyken devşirilmiş gibi bir yanılgı olmasından kaynaklı.
414 entry daha