şükela:  tümü | bugün
43 entry daha
 • ben ve kardeşim kadar çok sevdiğim 6 kişilik arkadaş grubumuzdur.

  maç geceleri birinin evinde toplanıp metallica'nın pantera'nın gözüne vurup, jordan'lı duncan'lı cartler'lı tmac'li kadroları ayıla bayıla izlerdik. ortaokuldan sonra yarı yarıya bölünüp farklı iki okula gitsekte evler göt göte olduğu için maç ve metal geceleri hiç bitmedi. alper rap severdi ama çok sorun etmezdi zira iyi müziği takdir eden çocuklardık. domination çalarken koltukların tepesinde gezen yine alper'di.

  yeni bi grup keşfetmek o zaman dünyanın en büyük olayıydı. maltepe pazarından talan ettiğimiz cdleri kasetleri hunharca dinlerdik.

  aramızda en eski tanışanlar olarak ben serkan ve alper ilkokul 2'den beri; diğer çocuklar da ilkokul 5 den sonra dahil olmuşlardı aramıza. kimin ailesi hangi mezheptendi nerden göçmüşlerdi kimse bilmezdi. birbirimizi bilirdik. anne babalarımızı, her birinin abisini ablasını kardeşini kendi ailemiz gibi severdik. bazı günler 3-4 kere buluşurduk. görüşmediğimiz gün olmamıştır o dönemlerde muhtemelen. serkan'la can'ın alevi olduğunu belki 16-17 yaşımdayken öğrenmiştim. eskiden böyle şeyler umursanmazdı.

  ortaokul'da fight club vizyona geldiğinde dövüş filmiymiş la gidek diyip sinemadan mal gibi çıktığımızı, meclis parkında ankara'nın soğuğu götümüzdeki boku dondursa da oh lan biralar ısınmıyo en azından diyerek yanımızdaki kızlara artislik yapmaktan bizi hiç bişeyin alıkoymadığını, dikmen vadisi hala inşaatken dağı daşı aşıp atakule'ye dreamland'e gittiğimizi hiç bir zaman unutmayacağız. zamanı geldi hem birbirimizle hemde başlakarıyla kavga ettik, zamanı geldi sarılıp o çok güzel gülen kızlar için ağlaştık. ne içiyonuz la burda diye polis toplardı eşşek kadar adamlar kuzu gibi anne babamızı beklerdik karakolda huehe gelselerde çıksak diye. bunlardan daha önemlisi kimseye haksızlık adaletsizlik yapmadık ailelerimiz iyi yetiştirmişti bizi.

  üniversiteden sonra araya şehirler girdi. yiğit ve ben eskişehir'e, can, alper ve serkan ankara'da kaldılar. buğra da mersine gitti. bi kaç yıl içinde bi şekilde ayarlayıp yine tam kadro görüşebildik ama ondan sonra eksiksiz buluşamadık hiç.

  evli çocuklu adamlar oldu bazıları, ben boşandım. 35'e merdiven dayadık her birimiz. hala dört gözle tam kadro buluşacağımız günü bekliyoruz.

  edit: iş bu yazı yüksek derece alkol etkisiyle yazılmıştır. özledim piçler.
75 entry daha

hesabın var mı? giriş yap