şükela:  tümü | bugün
606 entry daha
  • wilbekin olayından sonra şanssız bir döneme denk gelen oyuncu.

    burada ufuk sarıca’nın karşıyakasından bobby dixon devşirildi falan da denmiş önce ona gelelim .bobby dixon daha play offlarda fenere imza attığı sezon, ergin ataman koçluğundaki milli takıma devşirme olarak alındı. ufuk sarıca’nın karşıyakasında 1 sn bile türk olarak oynamadı. yani karşıyaka-dixon-devşirme üçlüsü yanyana değildi hiç.

    gel gelelim bence problem wilbekin maccabi olayı. devşirme oyuncunun yurtdışına çıkması bekledikleri bir durum değildi. bu şekilde yararlı da olmayınca büyük olasılıkla yoğurdu üfleyerek yeme telaşındalar. efesin larkine sözleşme önermesi belki sorunları çözebilir.

    zira herhangi bir kıyaslamaya gerek yok. larkin wilbekin&dixon ikilisiyle kıyaslanabilecek bir performans sergilemiyor ciddi anlamda sınırları zorluyor.

    edit: hidayet türkoğlu fenerbahçe güçlenmesin diye bobby dixon'u bile karşıyakadayken devşirdi demek açıkça yalan söylemektir. bobby dixon ergin ataman'ın isteğiyle milli takım için devşirildi. 18 haziran 2015 'de türk olurken transfer söylentileri devam ediyordu ve karşıyaka ile sözleşmesi sonlanmıştı. bir kaç gün sonra hem ekşisözlükte hem de ulusal basında artık transferin gerçekleştiği duyuruldu. ortalıkta dolaşan transfer dedikodularını ekşisözlük ahalisi bile duyabilirken hidayet türkoğlu duymadı öyle mi ? ufuk sarıca'nın başka takımlara avantaj sağlayacak devşirmeyelim gibi düşüncesi olduğunu hatta zamanında kendi takımında diye bobby dixon'un devşirildiğini yazmak en basit haliyle artniyetli olmaktır.
408 entry daha