şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • benim de çoğu insan gibi istanbul sokaklarında sağda solda gördüğüm spreyli reklamlarıyla indirip yüklediğim uygulama. işim açıkçası buna benzer bir şey niye yok diye yakın zamanda kendi kendime hayıflanmıştım, adamlar tam kafamdaki konsepti yapmışlar, lakin eksikleri var.

    şöyle ki; bu tip geri bildirimle yürüyecek uygulamalarda kullanıcıya somut bir şey vaat etmeniz gerekiyor. illa maddi karşılığı olması gerekmiyor. rozet kazanmak için yemek sepetinde siparişini yorumlayan, farklı restoranlardan sipariş veren insanlar var. mahalle muhtarı olup bırakmak istemeyenler var. yine aynı şekilde swarmda major olmak, veyahut bir check in'den daha fazla puan kazanmak için çıkartmalar kazanmak isteyen insanlar var. google'da sağa sola yorumlar yazıyorsun, puanlar veriyorsun, sana bir takım sıfatlar yüklüyor, hoşuna gidiyor. bu tip oyunlaştırmalar uygulamaları cazip hale getirir. bu uygulamada ben böyle bir şey göremedim. fiyatları güncelliyorum, +1 puan kazandınız. eee? puan nedir diye inceliyorum, avantajlar indirimler falan yazıyor. ancak bu puan tam olarak nedir, nerede kullanılır, 1 puan=1 tl midir, kaç puandan sonra bu puanlarımı kullanabilirim vs. hiç biriyle ilgili bilgi yok. e karşılığında ne maddi ne manevi bir karşılık almayacaksam, sen beni tatmin etmeyeceksen ben niye senin uygulamanı güncel tutmak için çaba göstereyim arkadaşım? dolayısıyla uygulamayı daha heyecanlı hale getirmek zorundasınız. ayrıca şu yazı fontunuzu biraz büyütün, kör oluyoruz okumaya çalışırken.

    bir de bizim insanımız bu programın mantığını anlamamış. buradaki entrylerden de bu anlaşılıyor. fiyatlar güncel değil diye ağlamaya gelmişler buraya. sen değiştirmezsen ben değiştirmezsem nasıl güncel olacak bu fiyatlar? uygulamayı yazanlar istasyon istasyon gezip fiyatları güncelliyor mu zannediyorsunuz siz? kullanımın artmasıyla zamanla daha doğru sonuçlar elde edilecektir mutlaka. ancak şu an muallakta bir uygulama.
6 entry daha