şükela:  tümü | bugün
40 entry daha
  • başarılı olmasını, en azından ilk etapta, beklemediğim çiçeği burnunda arsenal hocası. keza o savunmayı klopp'a versen o da başarısız olur. ayrıca orta saha da helva sertliğinde, 70'ten sonra elini kolunu sallayan geçiyor. takım komple kaos içinde, takım kaptanı bile belli değil, chelsea'nin aksine yatırım yapabilecekleri genç bir çekirdek de yok. her ne kadar reiss nelson ve gabriel martinelli iyi genç oyuncular olsa da takımın ana üçlüsü olması gereken üç oyuncu zaten bu adamların bölgesinde oynuyor (aubameyang, lacazette, pepe). mavropanos'la, willock'la, saka'yla olacak iş değil yani.

    lampard'ın şansı genç oyuncuların fazla sayıda ve boş mevkilerde olması (tomori, christensen, mount, abraham, loftus-cheek, hudson-odoi) ile chelsea'nin transfer yasağı yemesiydi. kimse en azından 1 sene bir şey ummazken takım tertemiz top oynayıp zirve yarışına dahil oldu, yeni yeni düşüşe geçti. ara transfer döneminde yasağın da kalkmasıyla lampard'ın yükü artacak ama chelsea gibi toksik bir takımda hem efsane olmasından dolayı hem de bu transfer yasağından dolayı bir kredisi vardı. arteta'da onlar yok maalesef, son 10 senede arsenal orta sahasında oynayan oyuncuları sayın dense arteta ilk 5'e ancak girebilir (ramsey, mesut, wilshere (camia çocuğu kontenjanı), cazorla, song, fabregas). santi cazorla kadar bile oynayamadı arsenal'de, efsane olduğunu söylemek oldukça güç. dahası takımın çok fazla eksiği var ve takım aptalca transferler yapıyor. kimse emery'nin 2001'li sadiba'ya 30 milyon euro sayıp david luiz'e muhtaç kalacak şekilde kadro planlaması yaptığını düşünmüyordur umarım. kieran tierney ve sadiba'ya 57 milyon euro döktüler, sadiba hala arsenal forması giyemedi, tierney ise sağlıklı kalamadı. işlerin bu kadar tuhaf yürüdüğü bir takımda da arteta'nın başarılı olması çok zor.

    tam anlamıyla ateşten gömleği giymiş durumda. ilk antrenörlük deneyimi açısından arsenal isim olarak müthiş bir kulüp olsa da tam anlamıyla ömür törpüsü bir takım şu anda. şimdiden önünde çözülmesi gereken granit xhaka ve mesut özil krizleri var, nicolas pepe'nin takıma monte edilmesi, takım savunması anlayışı gibi çözülmesi gereken problemler var, kısacası her türden problemi var. altından kalkabilirse büyük hoca olma yolunda büyük bir adım atar, kalkamazsa da kürkçü dükkanı hikayesindeki gibi pep'in yanına döner.
118 entry daha