şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi bugün bir duyuru yaparak, öğrencilerin kahvaltı öğününü kaldırdığını, öğlen ve akşam yemeklerinden de normalde her ikisinde de geçerli olan 3.5tl'ye yemek yeme haklarının sayısını bire düşürdüğünü duyurdu.
  istanbul gibi öğrenciler için okuması zor olan bir şehirde, yüksek çoğunluğu başarılı-çalışkan öğrencilerden oluşan,bu ülkenin geleceği gençlere karşı bu tutuma karşı tepki gösterelim. türkiye'nin en çok ödenek ayrılan üniversitesi bile bu kararı alıyorsa cidden çok yazık.
  fakülteye başladığımızdan beri iki katına çıkan yemek fiyatları, günden güne kötüleşen yemekler yetmez gibi bir de bu başımıza çıktı. okula çoğumuz sabah 9da girip akşam 7de anca çıkıyor,haliyle yemeğe ayırabilecek vaktimiz dahi yok ve üniversite böyle bir karar alıyor.
  ülkemizin gençlerini ülkede tutalım, ülkemiz için çalıştıralım,eğitelim dedikçe gençleri zaten şartları zor olan ülkemizden, istanbul'dan uzaklaştıracak ne kadar karar varsa alınıyor maalesef.
  desteklerinizi bekliyoruz.

  twitter: @ucuzkaliteliymk

  "https://hizliresim.com/3oqd8a" "https://i.hizliresim.com/3oqd8a.jpg"

  düzenleme: yanlış anlaşılmaya müsait bir kaç kelimem olmuş, onları düzelttim.
  düzenleme2: akşam saat 21.00'da #iüyemeğimedokunma tt çalışması yapılacakmış,destekleriniz çok önemli. kocaeli üniversitesinde de bu sene başında aynı uygulamanın getirildiği hakkında bana ulaşan yazar arkadaşa teşekkürler,onu da belirteyim.
  ayrıca,israf konusuna katılmakla beraber şahsım ve arkadaşlarım adına konuşmam gerekirse israf etmemeye öğrencilerin büyük çoğunluğunun da dikkat ettiğini görmekteyim. kesinlikle israfı önleme konusunda çalışmaların artması gerektiğini düşünmekle beraber çözümü gerçekten bu değil.
  nihai düzenleme: başardık! emeği geçen herkese teşekkürler. üniversite yaptığı açıklama ile kararından geri döndü. sosyal medya olmasa bu ülkede yaşamak iyice zorlaşacak.
  link
160 entry daha