aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2027 entry daha
 • --- genel spoiler ---

  erhan ailesini kaybettiğinde 7 yaşında. mezar taşlarından anliyoruz ki ailesini kaybettigi sene 1996. yani erhan bugün 30 yaşında. erhan 30 yaşında olmasına rağmen doçent olabilmiş ve göbeklitepe kazı başkanı olmuş, ki yuh yani. dahası, yine mezar taşlarından okuyoruz ki erhan'ın babası 1966'da doğmuş 1996'da ölmüş. yani 30 yaşında. erhan'ın babasının göbeklitepe kazılarındaki konumuna bakınca anliyoruz ki kendisi büyük olasılıkla kazı başkanı ve dolayısıyla en az doçent kadrosunda (bir arkeoloğun kazı alabilmesi için en az doçent olması gerekir).

  doçentlik için, istisnai durumları saymazsak doktoranın bitmesini müteakiben en az 5 sene filan geçiyor. erhan doktorayı 25'inde bitirmiş diyelim. doktora yaklaşık 4 sene ama erhan, ruşen amcanın oğlu sedat ile kardeş diyelim ve doktorayı 3 yılda bitirmiş olsun. bu durumda yüksek lisansını en erken 22 yaşında tamamlamış olmalı. 2 sene yüksek lisans desek, erhan lisans eğitimini 20 yaşında tamamlamış. bu da demek oluyor ki üniversiteye 16 yaşında girmiş. 3 sene de lise des...

  be akodumun evladı liseye ana rahminde mi başladın? 30 yaşında nasıl doçent oldun da ülkedeki en prestijli prehistorya kazısının başkanlığını alabildin? bu saydıklarım aynen babası için de geçerli bu arada. erken yaşta doçentlik genetik mi oğlum sizde? taşşak mı geçiyorsunuz oğlum bizimle? neyin peşindesiniz?

  --- genel spoiler ---

  edit: şu entry için anama küfür yedim. başka bir şey demiyorum ben.

  ed2: ulan debeye sokmuşsunuz hiç haber vermiyorsunuz vicdansızlar *. herkes mesaj yoluyla benim yazıdklarımı yanlışlayıp konuyu gerçeğe bağlayan güzel mesajlar atmış. açıkçası hoşuma gitti. istisnai örnekler üzerinden gidersek doğru, bu mümkün. ben konuyu süper dahi bir karakter yerine, ortalama öğrenim süresi üzerinden ele aldım. dizide erhan karakteri öyle süper çocuk olarak filan aktarılmadığı için o yolu tercih ettim. üstelik göbekli tepe türkiye'nin en göz önünde, en prestijli ilk iki prehistorya kazısından biri olduğu için kazı başkanlığı muhtemelen doçentliğini yeni almış genç bir hoca yerine, kallavi bir profesöre giderdi (gerçek hayatta merhum klaus schmidt'in vefatından sonra kazı başkanlığı için yaşananları tamamen bir kenarı bırakarak konuşuyorum tabii).

  son olarak, mesaj atarak destek veren suserlar, anama söven arkadaşın adeta içinden geçtiler hahahaha.
2453 entry daha
hesabın var mı? giriş yap