şükela:  tümü | bugün soru sor
  • fiili durumdur.
    bu durumda ya entryler için tanım verme zorunluluğu kural olmaktan çıksın ya da kural ne ise o uygulansın.
  • kimseyi ilgilendirmediği belli olan durum.
  • ülkede ohal varken hala aşırı dikkate değer olduğu düşünülmediğindendir.

formatını anasını sikmeyelim elbette ama insanlar bu kadar heyecanlıyken de format format diye tutturmamak lazım.

yine de zaten insanlar umursuyor ve pek saçmalamıyorlar ama bir dalgınlık sonucunda "entryniz yarak kürek sebeplerden silinebilir heaaa" diye bir mesaj gelince insanın sikesi geliyor o yarak kürek sebepleri...
  • kuralsızlık başa bela oluyor.
    ben de tanım yapmıyorum kimse iplemediği için ama yazım kuralları ve tanım hassasiyeti geri gelsin. bağlaçları ayrı yazmayanların kafasını ütüleyelim. iyi bir filtre görevi görür. kınadığımız yazar sayısı azalır.
  • bence kalkmamalı. çünkü herkes tanım yapsın.

mesela:

tanım: bir başlık.

edit: düzenleme falan.
  • zorunlu olsa ne olucak ki, tanimlarin cogu "benimdir", "benimdir bu" seviyesinde geziyor.

tanim: benimdir
  • ekşi sözlük, sözlük formatından çıkalı epey oldu. artık biraz daha forum havasında. bak mesela heme sol frame'e baktığımda dallas dizisinden akılda kalanlar diye başlık görüyorum. çok mu zor dallas başlığına yazmak. değil ama işte. ucu kaçmış artık. o yüzden adapte olmak gerekiyor.

misal bu başlık da tırto ama bir sorunu dile getirmişsin. ben de formata uymayacak şekilde cevap veriyorum. böyle oldu artık.
  • kaldırmazlar.
    sözlük yönetimi işlerine gelmeyen entryleri silme bahanesiyle kullanıyor.

tanım : tanım vermek neden önemli.