şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cogunlukla sozluge uye olmayanlarin veya sozlugu sadece kutsal bilgi kaynagi olarak gorup piyasa yapma fasilitesini kullanmayan suserlerin icinde oldugu durum.

  bunu ogrenince kisilik ortaya koymak icin kicini yirtanlar biraz yavaslar mi acaba. yoo hicte yavaslamazlar bilakis cosarlar.
 • ilgi çekici başlıkla karşılaşınca kendiliğinden oluşan durum. ancak okunanlar arasında pek beğenilen ya da salakça bulunan birşey varsa "acep kim yazmış lan bunu" diye nicke bakmak pekala mümkündür.
 • tarafsızlık, dışarıdan bakış, gerçekçi değerlendirme için yapılması gerekendir.

  biz millet olarak okuma özürlüyüz. hepimiz bunun farkındayız sanırım. bu nedenle özellikle 2 paragraftan daha uzun entry'lerin çoğunluk tarafından okunmadığını hemen hepimiz biliyoruz. buna rağmen yazmayı ve fikir beyan etmeyi sürdüren birçok arkadaş da var. fakat sözlüğün ne yazık ki niteliksiz insan yığını hâline dönüşmesi, bu uzun metinlerin hem okunmamasına hem de okunacaksa da önce bir yazarına bakın sonra okunmasına ya da okunmadan değerlendirilmesine sebep oluyor.

  ola ki adamın birkaç size muhalif ya da sizin fikrinizle çelişen cümlelerine denk gelmiş olun... rumuzu gördükten sonra, adamın ne yazdığının hiç önemi olmuyor. hemen yaftalar yapıştırılmaya başlanıyor. işte biz de buna zırcehalet diyoruz. katıksız. pür cehalet.

  objektif olmak gereklidir. okumak gereklidir. anlamaya çalışmak gereklidir vesselam.
 • entry'yi giren yazar; nicke bakılsa da herhangi biri, bakılmasa da herhangi biri. bir entry okurken her halükarda herhangi birinin görüşlerini okuyoruz.
  o yüzden ben olaya hiç tanımadığım; ama kendisi bir birey olan bir insanın bakış açısını görmek, olarak bakıyorum ve nickini öğrenmem bundan fazlasını sağlamayacağı için bir de nickine bakma zahmetine girmiyorum.

  bunu yapmak için şartlanmıyorum. gözüm en başından beri nicke hiç gitmiyordu zaten. bunu farkettikten sonra niye böyle yaptığımı anladım.
 • bazen kendime rastlıyorum.

  aa diyorum aynı ben!
  sonra bakıyorum gerçekten ben.
 • herkes böyle yapmıyor mu ?