• şöyle bir karizmamız olmadı anasını satıyım. hadi onu geçtim, ben yazarken hala kendi aralarında konuşanlar var.
  • özellikle tartışmalı konularda, ayarlaşma çabalarının yaşandığı başlıklarda, kendi dediğine ve etkisine inanmayan, zavallı insan ekolüdür. en çok nasıl olduysa artık, birinden mi duyup nedir, hasbelkader haklı bir pozisyonu savunmakta olan biri yapınca kanser oluyorum.
  • hayatta kimi zaman basit esprilerin de yapılabileceğini, yapılabildiğini, yapılageldiğini bilen bir insan bunu her seferinde çok da ciddiye almaz, kafaya takmaz; yapanlara karşı gereksiz genellemeler yürütmez.

misal ben yapmışım bunu (#15104257), hatta sonra şaka şaka gibisinden laf ederek ilk paragraftaki fikrimi de bir güzel önceden belli etmişim. bu arada özgüven olarak garsonlarla fena değilim, tek el hareketiyle yarım saat bulunduğum masaya doğru kafasını bile çevirmeyen garsona "hesap" hareketimi canavar gibi gözünün içine sokarcasına dikkatini çekip gösterebilirim. dolmuşta gayet sesli ve kendine güvenen bir şekilde "inecek var" derim, sonuna "kaptan!" hitabını koymayı ihmal etmem. taksicilerle berberlere muhabbetim fena değildir. yaz arkadaşım; "otuz bin kadınla nasıl birlikte oldum"

şöyle bir baktım da bende de monitör fena değilmiş ha, arkasına saklanınca dünya görünmüyor.
  • böyle bitecek bir entry varsa, hiç bitmemesinden daha hayırlıdır bence.

hep sürse o entry daha mı iyi, kilobyte kilobyte...
  • aklı sıra son sözü söylediğini zanneden, sözünün üstüne söz söylenmeyeceğini düşünen, mutlaka ad hominem ile birlikte yapılan ve tek kelime ya da tek cümle ile milleti aydınlattığını düşünenlerin sık sık yaptığı eylem.
    (bkz: tavşan sikini taşa sürtmüş dağı siktim demiş)
  • maç başlıklarında sık sık görebileceğiniz ibare. zannedersin ki ademoğlu tff başkanı amk...
  • "herkes toplanmış da benim bir şey yazmamı bekliyor" havasında yazanların alışkanlığıdır muhtemelen. bunların gerçek hayattaki karşılığı da konuşup konuşup sonunda "nokta" diyen tiplerdir. konuşurken noktalama işareti dillendirme ihtiyaçları, konuşmayı sadece bir hobi seviyesinde benimseyebilmelerindendir.
  • kamu yararına yapılırsa haklı bir sebebi olmuş olur. meselam dikkat çekme amaçlı bir başlık altında acaba nasıl oldu bu, sırrı nedir ki, hiç birimiz anlayamadık, şu mu acaba yoksa bu mu türünden entrylerin alabildiğine uzamasına son vermek amacıyla başlığı açanın foyasını ortaya çıkarıp olayı anlaşılır kıldıktan sonra yapılması artık o kişinin hakkıdır, havasını atmasında sakınca yoktur. yani sürekli kullanıldığında itici olsa da yerinde kullanıldığında güzeldir.
  • çok bilmişlik alameti. kıyamet alameti de olabilir bu. o zaman kıyamet yaklaşmış demektir. hadi dağılalım o zaman...
hesabın var mı? giriş yap