şükela:  tümü | bugün
 • lacuna coil'in comalies albümünün 10.$arkisi.

  and you take me over
  over again

  i wonder how can i go on and on
  when you want to bury my passion
  you are the shell around
  i cannot escape
  and i swallow my pride

  entwined together now
  it's time to pass it over
  (and you take me over, over again)
  entwined together now

  and you take me over
  over again

  i wonder
  how can i live on and on
  when you want to live in a hurry
  you are the wall
  -that i-
  that i have to remove
  and i swallow
  i swallow my pride

  entwined together now
  it's time to pass it over
  entwined together now
  entwined forever

  and you take me over
  over again

  entwined together
  entwined forever
 • "and you take me over over again" diyerek giren cristina'nın yine bana dayanilmaz tutkularını anlattığı $arki.
 • coal chamber'ın chamber music albumundeki $arkisi

  could we please shut our mouths for a while.
  for only just a while i could take it.
  and if we could lay alone for a while.
  for only just a while i could take it.
  you have made me alright complete again.
  always willing to break down my will again.m
  i intend to render my sensibilities have all gone mad.
  you tend to talk about the better things.
  then let's move on to better things.
  i'm using all my sensibilities.
  would you please assume that face.
  the one that you make at me.
  and if we could mae love for a while.
  for only just a while, god, i need it i need it.
  you have made me alright complete again.
  always willing to break down my will again.
  i intend to render my sensibilities have all gone wild.
  you tend to talk about the better things.
  then let's move on to better things.
  i'm using all my sensibilities.
  if we could get caught in the moment.
  get caught in the moment.
  our senses run dry.
  i would sacrifice mself for you.
  if we could get caught in the moment.
 • a perfect sonnet şarkısında geçen ve o vesile ile öğrendiğim kelime entwined.
 • yönetmenlik koltuğunda minos nikolakakis'in oturduğu, oyuncu kadrosunda prometheus aleifer, john de holland, maria eglezaki, anastasia rafaella konidi ve kostas laskos'un yer aldığı 2019 yapımı film.

  film, dünya prömiyerini 44. uluslararası toronto film festivali'nde yapmıştı. filmin ülkemizdeki ilk gösterimi ise 39. istanbul film festivali kapsamında online olarak yapılacak.

  film bizi ormanın içinde birbirine dolanan bedenler ve bitkilerle dolu gizemli bir alanı keşfetmeye çağırıyor. minos nikolakakis'in bu ilk uzun metrajlı filmi, konu edindiği karanlık masalın derinliklerinde panos'un çözülüşüyle bir umut ışığı buluyor.
 • istanbul film festivalinin online seçkisinde yer alan ruh emici filmdir.
 • 39. istanbul film festivali haziran seçkisinin 14. filmi olan; yunanistan-ingiltere ortak yapımı minos nikolakakis'ın ilk uzun metraj filmi.

  mitolojik kökenli film özetle; bilimin gücüne inanan panos adlı bir doktorun daha önce hiçbir meslektaşının görev yapmadığı bir yaban köyü olan aliti'ye çalışmaya gittiği ve bu tekinsiz köyde kendini içinde bulduğu fantastik olayları ele alıyor diyebiliriz.

  panos, babasının istismarına uğrayan, kollarında ve sırtında ağaç kabuğu izlerini tedavi etmeye çalıştığı doğanın gücüne inanan mistik kadın danae'ye aşık oluyor. danae ile beraber bir türlü yolu bulamadığı ormandaki bir kulübede anlam veremediği şeyler yaşıyor.

  çok anlaşılır bir film olmadığını söylemek gerek. ormanın gizemli ve tekinsiz atmosferine ek olarak danae'nin inanışları mistik açıdan hikâyeyi desteklese ve görsellik ve oyunculuklar açısından başarılı bulsam da filmin merkezinin fazlasıyla panos ve danae üzerinde olması, bu yüzden de filmin başında gösterilen köyün sakinleriyle ilgili ve köyle ilgili genel olarak yeterince bilgi verilmemiş olması açısından tatmin edici bir film olduğunu söyleyemeyeceğim.
 • iksv'nin online gösterimi üzerinden izlediğim yunan-ingiliz ortak yapımı filmdir.

  --- spoiler ---

  bilime inanan ana karakterin filmin sonunda gizli sırlara vakıf olması klişesi barındırıyor. aslında bu gibi doğaüstü ögelere yaslanan filmleri pek sevmem ama entwined bunu pek rahatsız etmeden yapmaya çalışan bir film. izleyiciyi doğaüstüne boğmaktansa doğayı, tabiatı kavratan bir gidişatı var. oyunculuklar başarılı. her ne kadar olay örgüsünde boşluklar olsa da ortalama uzunluktaki süresi içerisinde sıkmıyor.

  danae bir tür cadı ya da şaman. aslında bir orman çocuğu. filmde belirtilmiyor olsa da onu çevreleyen ağaçlardan gelen ve ona dönen bir varlık. ben bu karakterin doğayı temsil ettiğini düşünüyorum. nitekim insanoğlu ona sahip olmayı, kontrol altına almayı, yer yer kin gütmeyi fakat sonunda yine ona dönmeyi arzuluyor. kendisinden başka bir sahibi olmasını istemiyor. panos ve george'un birbirlerinin boğazına sarılması bunun bir tezahürü. köyde yaşayanlar doğa'ya saygı duyan ama ondan deli gibi de korkan genel toplumu özetliyor.

  bu doğa alegorisinden ayrılan kısım danae'ın yaşaması için insanlara ihtiyaç duyuyor olması. doğayı kişileştiren bir karakterin kendi başına yetiyor olması beklenirdi aslında. yaralarını kapamak ve kendini* genç tutmak için insan enerjisine ihtiyaç duyuyor fakat insanların hayat enerjisini bitiriyor. filmin başında babam dediği karakterin aslında genç bir insan olması bunu gösteriyor (tam adını unuttum da theo- bir şeydi). gizli bölmesinde dünya savaşlarından kalma ekipmanların varlığı bu şekilde uzun bir süredir yaşadığını gösteriyor.

  panos ve george'un kendi üzerindeki tahakküm mücadelesi ona belki de faydadan çok zarar veren bir varlık olduğunu düşündürüyor. geldiği yere, yani toprağa dönerek filmi bitiriyor.

  --- spoiler ---

  filmin en güzel yanı eşsiz mora doğasına doyuruyor olması. 10 dakika bir nehrin akışını göstermiyor örneğin ama bütün sekansları toplayınca o kadar bir süre doğayı izlemiş oluyoruz. büyük beklentilere girmeden izlenmesi gereken sakin bir film.