şükela:  tümü | bugün
 • 1971 dogumlu yazar.gec kalmıs romantik isimli kitabın yazarıdır.
 • skyturk te yaptığı programında sorduğu nitelikli ve objektif sorularla takdirimi kazanan,siyaset üzerine konuşulan programların tamamının ucuz günlük siyaset,ajitasyon ve laf kalabalığından mütevellit olduğu günümüz medya ortamında entellektüel bir tartışmayı mümkün kılan tarzı ile örnek bir profil çizen kişi.

  (bkz: aykırı sorular)
 • bir program sunucusunun karşısındakinin söylediklerine tepki vermemesi eksiklik değil, meziyettir. özellikle, kritik açıklamalar yapan bir konuğun karşısında "yaaa?", "öyle miiii?", "aaaaaaaa?" derseniz, konuk içine kapanır, oltaya gelmiş balığı kaçırırsınız.

  enver aysever, soğukkanlı, mesafeli, ama yumuşak duruşuyla yılanı deliğinden çıkaracak bir gazeteci olmaya aday. günün birinde konuğunu bir saat ustası gibi ince ince işleyen hulki cevizoğlu'na yetişir mi bilemem, ama her ikisini ve diğer bazılarını sıkça izlemiş biri olarak, enver aysever benim için hulki cevizoğlu'ndan sonra iki numaradır.
 • kanımca, oldukça patavatsız ve üslupsuz bir televizyon programcısıdır. siyasi jargona hakim olmadığı gibi sorularında neredeyse sokak ağzına yakın bir dil kullanır. o kadar ünlü siyasetçiyi o programa nasıl konuk edebiliyor hayret doğrusu...

  zamanın ötesinden edit: vay canına yaa bu adamın bu kadar seveni mi varmış... pes doğrusu...
 • tv 8 de "lacivert", ntv radyo da "kurşun kalem" adlı edebiyat programlarını hazırlayıp sundu.
  tv 8 de "haber aktif" programında "yazın aktif" köşesinin sürekli konuğu olarak yorum ve eleştiriler yaptı.
  cumhuriyet, varlık, gösteri, insancıl gbi gazetelerde yazıları yayımlandı
  skyturk tvde "sokağın sesi" ve "siyasal analiz" programlarında yorumcu olarak görev yapıyor ve "aykırı sprular" ve "ayrıntılar" adlı programları hazırlayıp sunuyor. bütün bunlar dışında tiyatro yönetmenliği ve üniversitede ders veriyor..
  yayın yönetmenliğini yaptığı remzi kitap gazetesi ve cumhuriyet gazetesi pazar ekinde yayımlanan yazılarını topladığı "ayrıntıdaki şeytan" adlı kitabı da çıktı nihayet..
 • uğur dündar' dan çok daha iyi tartışma programı yönetilebileceğini kanıtlamış gazeteci / yazar. öyle ki an itibariyle kemal kılıçdaroğlu ile dengir mir mehmet fırat - şaban dişli - metin karakaş arasındaki tartışmayı sorunsuz ve de anlaşılabilir cevaplar alarak yönetebilmektedir.
 • karşısında sürekli kendisine muhalefet olan kişiye karşı son derece saygıyla sürekli ayar veren kişi.

  ayrıca, "bu ülkede en çok zulmü aleviler ve solcular görmüştür." diyerek gönlümüzü çelmiştir.
  karşısındaki kişi ise "müslümanlar görmedi mi?" demiştir. o kişinin alevi ve solcuları müslüman görmediğini de göstermiştir. karşısındaki kişi kim miydi? (bkz: serdar akinan)
 • nasıl yazar olunur adlı kitabında roman yazarken dinlenecek müzik parçalarını liste şeklinde saymıştır.