şükela:  tümü | bugün
 • istanbul tıp fakültesi kalp damar cerrahisi anabilim dalı başkanı, profesör doktor.

  yaşadığım kadarıyla diyemesem de gözlemlediğim ve duyduğum kadarıyla öğrencileriyle oldukça ve hatta belki de fazlaca ilgili birisidir kendisi.

  staj öncesi tüm öğrencilere, kendisinin hazırladığını düşündüğüm, staj boyunca yapılabilecek devamsızlık hakları, tavsiyeler, yapılması-yapılmaması gerekenlerden oluşan bir kitapçık dahi vermektedir. bunun yanında devamsızlık hakkının aşılması konusunda aşırı hassas, hele nöbetlerin aksatılmasında babası gelse tanımaz biri izlenimi vermektedir uygulamalarıyla.

  son günlerde ise tüm bunlar bir yana önce bahar şenliğinde ortaya koyduğu dans performansı, ardından da facebook'taki hiperaktivitesiyle dilden dile dolaşmaktadır.

  uktemizin sonuna gelirken cerrahi monoblok binasında yaşadığına dair söylentilerin giderek arttığını da belirtelim.
 • cerrahi monoblok binasında yaşamaktadır.
 • kendini, tüm istanbul tıp fakültesi öğrencilerini facebooktan bulmaya, eklemeye ve taglemeye adamış hoca
 • hacettepe mezunudur kendisi. öğrencilerle yakın ilişki içindedir. şöyle ki 1.sınıftayken yemekhaneye 5.sınıftan bir kızla gelip masamıza oturmuştu. yanındaki kız baymış olcak ki bize takılmıştı. biz kendisinin kalp damar cerrahisi abd başkanı olduğunu geçtim prof. olduğundan bile habersiz 'amanın bi doktor bizim masamıza oturdu bizimle diyaloğa geçti' diye seviniyorduk (bkz: swh.)baya güzel gülmeceli güldürmeceli bi sohbet geçiyordu ki doktorluğu muayenehane açıp para kazanmak amacıyla seçen ismi lazım değil bi arkadaşımın sığ densiz sorusu gelinceye kadar:'ya hocam ya biz en kolay nasıl nişantaşında muayenehane açarız ya?!'. koca prof.u zıvanadan çıkaran soru olmuştur. tamam kendisi de zamanında açmış parasını kazanmış ama böyle bi soruya maruz kalcağını tahmin etseydi açmazdı gibime geliyor `swh.`allahtan 5.sınıftan önce derslere girmiyor yoksa kız muayenehanden önce mezun olma hayalleri kurardı.
 • monobloktaki odasını evi haline getirdiğine şahit olduğum hoca.öğrencileri çok sever,asistanlarına karşı ise oldukça serttir.keman,tango gibi sıradışı hobileriyle diğer hocalardan ayrılır.derslerini de olabildiğince çizerek anlatır.

  "öğrencilerle her konuda anlaşıyoruz,yoklama dışında." sözlerinin de sahibidir kendisi.
 • kendisinin an itibariyle facebook'ta 2386 arkadaşı ve 117 fotoğraf albümü bulunmaktadır. hatta efsane odur ki; facebook yönetimi kendisinin hesabını kapatmış herkesi ekleyen bir bot olduğunu varsayarak, enver hoca'nın attığı bir mail sonucu hesabı tekrar açılmış.
 • artık fotoğraf makinesi olmadan yaşayamayacağına inandığım hocamız, gecenin hangi saatinde, şehrin neresinde olursa olsun mutlaka bulunduğu yerdeki insanlarla fotoğraf çektirip facebook'ta albüm yapmaktadır; bunlara nasıl vakit bulduğuysa aklımdaki en büyük soru işaretidir şu an. ayrıca toplamda 117 albüm, neresinden baksan on bin küsür fotoğraf içinde en efsanesi, gece yarısından sonra istiklal caddesinde çöp kamyonunun arkasına çıkmış biçimde, takım elbisesinin içinden objektife el salladığıdır.

  bi de okulda piyasa yapmak isteyen öğrenci arkadaşlara tavsiyem, kütüphane-kantin dolaşmak yerine enver hoca'yı odasında ziyaret edip, yaklaşık 3 saat sonra facebook'a eklenecek "sevgili xxx beni odamda ziyaret ederek çok mutlu etti" başlıklı fotoğraflarını beklemeleri olacaktır. *
 • kendisi türkiye'nin ve tahminim dünyanın en iyi hocalarından biridir. hoca derken ilk - orta - yüksek öğretimi hepten içine alıyorum. saat gecenin 10'u olmuş, öğrencileriyle bir odada ders yapıyor ta ki saat ikiye kadar hiç ara vermeye gerek duyulmadan. bir de üşenmez, tüm öğrenci etkinliklerine falan katılmaya çalışır. vallahi bugün performansına şahit oldum, dibim düştü. her anabilim dalında böyle bir tane adam olsa bu üniversiteler uçar hacı, durduramazsın.
 • bir pazar nöbetinin ardından odasında bir arkadaşımla ve bana önce gözleme ısmarlamış, fiyat konusunda tatmin olmadığı için yemek getiren çocuğu geri yollamış, telefonla odasına dek çağırdığı gözlemecinin patronunu azarlamış, bütün bunların ardından iki saat boyunca koroner anjiyografinin ne olduğunu ikimize anlatıp yıllardır bön bön baktığım siyah beyaz anjiyo videolarını anlamamı sağlamış, benim için efsaneye dönüşmüş cerrahtır.

  samimi ve doğal birçok insan gibi hakkında çok atılıp tutulmaya başlanmış olsa bile, önüne gelene hava basmayan ve herkesle bir şekilde iletişime geçebilen, istanbul tıp fakültesi'nin nadir hocalarındandır.
 • fakülte günlerime geri dönebilsem "hocam, nasıl oluyor da bu kadar güzel kızı etrafınızda toplamayı başarıyorsunuz?" sorusunu sormaktan geri durmayacağım kalp damar cerrahı.