şükela:  tümü | bugün
  • twitter adlı sosyal paylasım sitesinde enver paşanın trend topic olması durumu hatta an itibariyle zirvede.
    yıllardır twitter kullanan biri olarak hafızamı zorladım fakat enver paşanın daha önce trend topic olduğunu hatırlayamadım.
    malumunuz ittihatçı subaylardan olması ve sarıkamışta kaynaklara göre 90 bin civarı askerin neredeyse kurşun atmadan şehit düşmesinde kendisinin hayalperest politikalarının etkili olması, şimdiye kadar bir çok kesim tarafından kendisine mesafe konulmasına hatta olumsuz söylemlere yol açmıştır.
    kendi görüşümce kendisi vatansever bir insandır fakat yöntemleri yanlıştır, sırf büyük turan hayalinin olması ve bu uğurda mücadele vermesi onu kahraman yapmaz.
    dip not: yıllar sonra bu şekilde anılması beni şaşırttı doğrusu.
  • çoğunluğu " sen hayal et, biz yine ölelim " gibi ilginç t ler ile meydana gelmiş durumdur. kendisini hiç onaylamayan, hatta " ittihatçı takımı" nın anadolu harekatını engellemesinden endişelenen atatürk' ün de övgüleriyle bezenmiş t ler var. genelde "0" takip edilen, "0" takipçi, "1" t...
    (bkz: tuhaf şey)
  • türkçüler, ittihat ruhunu kavrayanlar paşayı anar anmasına da aynı hastag altında osmanlıcı geçinen, fesli hayranı, abdülhamid profil fotoğraflı hesaplar tarafından da anılıyor. bunların her işi mi komik olur la. *
  • bu adamı hep anlamaya calistim. ulan dedim ki durum okadar vahim ki çare olarak turan'a sarılmaktan başka çaresi olmadığını düşünmüş filan diye iyi niyet beslemeye çalıştım ama yok arkadaş, elinde bulunan vatan toprağını savunamazken sen kalk git kafkaslarin ötesine hayal kur ve hayalin uğruna bisuru insanı işkence çekerek oldur.
    ama 100 yıl sonra hala arkasında"sen hayal kur, biz yine ölelim"diye slogan atan canlilar var. tabi ölen baskasinin çocuğu olunca slogan atmak pek zor olmasa gerek.