şükela:  tümü | bugün
 • pembeli pembeli cici bir şişeye sahip bayan parfümü. kokusu nasıldır bilinmez ama şişesinin rengi çok tatlı.
 • (bkz: i envy you)
 • içinde ağırlıklı olarak gül, yasemin ve tropikal birtakım çiçeklerin esansları bulunan; dolayısıyla da kokusu kendiliğinden bir hayli etkili ve kalıcı olduğundan, eau de parfum'ü bulunmayan sadece eau de toilette'i üretilmiş, gucci'nin bir parfüm serisi. renkleri* pembe, yeşil ve mavi olmak üzere üç farklı seçeneği bulunmaktadır. 100 ml'liği için hatrı sayılır bir miktar parayı gözden çıkarmak gerekse de kokusu* her hissedildiğinde insanı mutlu edebilen bir parfümdür.

  (bkz: gucci rush)
 • pembe renkli olan versiyonunun kokusu mayıs gülüne çok benzer. eau de toilette olmasına rağmen oldukça pahalıdır ama diğer eau de toilettelere göre çok kalıcıdır.
 • yillardir süren kendime özel parfüm arayisimi nihayet 2006'da sonlandirmis parfümdür. ayni zamanda da kendi kendimi koklayip durma sebebimdir.
 • armani code femme'den vazgeçmeme neden olabilecek aday koku. dur bakalım. bi' de beğendiğim tüm parfümlerde "yasemin" oluyor. hayırlısı.

  edit: alakan yok dediler, gül suyu dediler, soğuttular kokudan beni iyi mi.
 • beş yıl süresince bir an bile sıkılmadan kullandığım, şekerli-meyveli, şirin-şeker parfümdür bu.
  kokusunda seksapel arayan kadınların beklentilerini pek karşılayamaz ancak çok kalıcıdır. "ya hep ya hiç" duygusu yaşattığından uzun yıllar kitlenip kalınabilir.
  beş sene sonra hiç tereddüt etmeden geri döneceğim kokudur ayrıca.
 • üretimi durmadan önce bir şişesini alanlar ne güzel insanlardır, halen elinde bulunduranlar ne şanslı kadınlardır. :d ben de onlardan biriyim.

  taa 2012 yılında üretilmiş bir şişesi elime geçti. ne mutlu bana. :) zaten bendeki şişesinden sonra üretimi durmuş. ayrıca bu envy serisinin erkeği de kadını da bence çok güzelken gucci ağzına sçtı. hepsini durdurdu sanırım.

  bu parfüm pembiş dar uzun dikdörtgen prizma bir şişe. meyvemsi ama yanında pembe çiçekler mis gibi kokuyor. azıcık gül de var. tatlı desem tam tatlı değil. meyve desem tam meyveli değil. kışın sönük kalan ama tam baharlara yakışan koku. bendeki hali son derece doğal kokan, son derece kadınsı, hatta şehvetli bulunan bir parfüm. tam anlamıyla şık giyinen genç kadın kokusu. ergenlere bile rahat gideri var. tabi yancı bitti kül oldu.

  açıklanan notalarında çok şey var ama baskın olanı pembe çiçekler, bir kaç meyve ve gül. diğerleri dengeleyici bence. kalıcılık da yayılım da ortalama ama kalitesi çok güzel. sentetik değil doğal kokuyor.

  gucci markası envy me kokusu üzerine envy me 2 adında bir parfüm daha sürdü ama onun bu kokuyla alakası yok. o bariz pudralı gibi kokan, menekşe temalı bir kokuydu. o da fena değildi ama bununla ismi ve şişe tasarımı dışında alakası yoktu.

  erkek versiyonu ise evde var ve gerçekten başyapıt denebilecek kalitede iken onu da piç gibi bırakmışlar. kokusu günümüz parfümlerine pek uymasa da içeriği çok kaliteli.

  envy serisinin her türlü üretimi durduğu için kimseye tavsiyelerim olmayacak. adında envy geçen bir şey elinizde varsa gözünüz gibi bakın.

  koku kalitesi olarak bu parfümü gerçekten beğeniyorum ama sırf üretimi durdu diye kör alışla bu seriye binlerce lira vermeyin. o kadar da başyapıt değil.

hesabın var mı? giriş yap