şükela:  tümü | bugün
 • dimmu borgir'in uzun aradan sonra cikaracagi album. cok bir sey beklemiyorum o ayri.
 • (bkz: disney borgir)
 • 2018 çıkışlı dimmu borgir albümü. oynak şıpıdık birşey olmaması dileği ile. *

  dinleme sonrası editosu: beklentiye göre değişir ama albüm hiç fena değil. klavye/synth bu sefer harika fikirlerle dolu. dikkat çekici derecede sıkı klavye partisyonları var. bu partisyonların bazıları filosefem'den esinlemiş gibi durdu hatta. besteler çığır açıcı değil tabi ama bence death cult'tan sonraki en iyi albüm olmuş bu. "hız ve öfke" ise hiç beklemeyin, benden söylemesi, ayrıca...

  playlist:

  01. the unveiling
  02. interdimensional summit
  03. aetheric
  04. council of wolves and snakes
  05. the empyrean phoenix
  06. lightbringer
  07. i am sovereign
  08. archaic correspondence
  09. alpha aeon omega
  10. rite of passage
 • beni kendine hayran bırakmış 2018 model dimmu borgir albümü. albüm çıkmadan önce yayınlanan 2 parçayıda ağzımdan sular akıtarak dinlemiştim ama onlar baya ters köşe yapan parçalarmış. gerçekten eskilere selamlar gönderen olağanüstü parçalar var albümde. maalesef gruptan nefret eden çok büyük bir kitle var ve bu kitle albümü sindirmeden itin götüne sokacak, sokmaya devam edecek. grubun ilk albümünden beri her detayını bilen bir dinleyici olarak, bu albümü sindirmeden kötüleme hatasına düşmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

  not: giriş parçası zaten tüm albümü özetler nitelikte olmuş. harika...

  the unveiling
 • dimmu borgir özlemi çeken kulakları abrahadabra’dan çok daha fazla tatmin eden bir albüm. iyice dinlenirse death cult armageddon tadını bile alabiliyorsunuz bazı bazı. ha yine de beğenmedim derseniz stormblast dinlemenizi öneririm sayın dinleyiciler zira kendisi her dinlenişte ayrı bir zevk vermekte olup zirvede bir eserdir. dahası savulun dimmü börger düşmanları.
  bu da size gelsin yoldaşlarım:
  i am sovereign
 • dimmu borgir'in eski dönemlerinden tatlar barındıran güzide bir albümdür.
 • bütün diskografiyi, bütün tarihinizi, yıllar boyunca yaptığınız bütün tarzlarınızı, ætheric şarkısına mı sığdırdınız be mübarek grup? 1995 senesinden giriş bölümünde bir tını var, 1997 (efsane yıl) var, 1999 da var, 2005 de var, 2007 de hafifçe göz kırpıyor şarkıda.