şükela:  tümü | bugün
  • kuşadası'nda 4 yıldızlı bir otel.
  • hayatınızda görüp görebileceğiniz en kötü otel olabilir. yazılacak o kadar çok şey var ki hangisinden başlasam bilmiyorum ama rezalet bir tatil geçirdik. eğer gücüm olursa detaylıca yazacağım tüm yaşadıklarımızı.
  • hayatınızda görüp görebileceğiniz en güzel , en samimi otel. hakkında yazılacak o kadar çok şey var ki o yüzden biraz uzun bir entry olucak en baştan yazayım.

ilk olarak insandan insana beklenti değişir. kurduğu tatil hayali ile karşılaştığı tatil arasında fark olabilir. bu nedenle renkler ve zevkler meselesini hatırlatırım ve kimseye birşey diyemem.

gelelim ephesia resort hotel'e...bu sene 5.yıl oldu. bu otele kadar sürekli farklı yere gidip farklı kültürler öğrenirdik ailemle. sonrasında bu otele düştü yolumuz. o kadar samimi,sıcak bir yer ki istanbul'a dönüşte geride aile bırakmış gibi olduk.
    mesela yolda bir teyze ile tanıştık 15. senesiymiş. eskiden eşi ile gelirmiş ama vefat etmiş vasiyet olarak da yazın muhakkak oraya git bizi yad et demiş.15 yıldır kadın bir ailemi istanbul da bırakıp diğer aileme buraya geliyorum diyor. gelince de 2 hafta gibi bir süre konaklıyormuş.
    orada hollandalı bir aile ile tanıştık. onlarda 15 yıldan fazla geliyorlarmış. çocuklarının bebekliği geçmiş orada siz düşünün.
    onun dışında yine hollandalı abi kardeş vardı genç insanlar onlarla tanıştık. hepsi gayet memnundu otelden.
    sonra animasyon o dönem 8 kişiydi. hepsi arkadaşımız oldu. tüm otel görevlileri herkes aile gibi olduk.
    aradan seneler geçti her yaz muhakkak bir hafta olsun 10 gün olsun gittik otele.
    bu sene 5.senemiz oldu.
    animasyon 5 kişiye düştü bu seneler içinde. ama samimiyetleri aynı. ellerinden geleni yapıyorlar. bazı kendini bilmezler '' o ne biçim animasyon, kendileri eğlenmiyor'' gibi sözler söylemişler. siz bir kere o çocuklardan birine nasılsın dediniz mi? oturup konuştunuz mu? onlarla iletişim kurma yolunu seçtiniz mi?
    günaydın dese laf edenini gördüm ne rahatımı bozuyorsun diyor. ee çocuklar işini yapıyor. su topu oynatması lazım şikayet ediliyor. dans ediyor gereksiz deniyor. ne yapıcak. siz para verince onları satın almıyorsunuz. emeklerine saygı gösterin.
    bence gayet güzel iş çıkarıyorlar. seneden seneye değişti ekip belki ama hepsi gayet iyidi. bu sene ki çocuklarda gayet candandı. olur da okurlarsa buradan da teşekkür ederiz.
    garsonlar bak onlar da mesela o kadar iyi insanlar ki. senin ne içtiğini ezberleyip getiriyorlar. ha diceksiniz ki '' benim böyle olmadı'' sen adama meraba demezsen halini sormazsan güleryüz göstermezsen adam sana ne yapsın . bakın tekrar diyorum onları satın almıyoruz. biz müşteriler o otelde geceleme, havuza girme , yemek yeme gibi imkanlar satın alıyoruz.
    yani otelin çalışanları on (10) numara!
    temizlik gayet iyi. yani pis diyenler ne bekliyor. her gün her saat evinde çarşaf değiştirirmiş gibi gelmiş burada temizlik yok diyor. ama otelde o çarşaflar değişiyor. tabaklar pis demişsiniz. inanın bir kere lekeli bir tabak bardak çatal vs. denk gelmedim.
    yemek çeşidi az demişler . bazı sorularım var;
    1-evinde kaç çeşit yemek çıkıyor?
    2-evinde her gün ızgara mı yapıyorsun?
    3-her yaptığın yemek çok mu güzel oluyor?
    yapmayın etmeyin otelde aç kalmanız için midenizin olmaması gerek. yemekler gayet güzel

ha onun dışında en başta yazığım teyzeyi hollandalı aileyi ve kardeşleri yine gördük. oturduk konuştuk. hatta ingilizce konusunda biraz sıkıntı çekince animasyondan çocuk yardım etti. yani rica ettiğiniz zaman çocuklar işi olmayan şeyleri bile yapıyor.

konumuna gelirsek..deniz tarafı oda görüp görebileceğiniz en güzel manzaralardan birine sahip. kara tarafını evet bende tavsiye etmiyorum.

onun dışında bu seneki en büyük soruna gelirsek; müşteriler. ekonomik kriz dolayısıyla iç pazara yönelip otelin yüzde doksan kadarını yerli turiste satmışlar. o kadar kalitesiz insanlar gördük ki....oteli uzun senelerdir tercih eden aileler şok içerisinde izledik onları. he arada tabi ki çok tatlı ailelerde vardı ama yüzde on kadar falandı ki onlarda kalite yoksunu insanlara ağzı açık bakıyordu. anlaşılan pek alışık değillerdi otel gibi yerlere. ama bu da otelin acente ile arasında çözmesi gereken bir sorun ki gerekli şikayetler de bulunduk.

kısacası aile gibi sempatik tatlış bir otel.
    gidin gitmeyin demem ama oradaki insanların hakkını gelip burada yemenize de izin vermem.